TOKİ Çorum Kargı Konutları Başvuruya Açıldı

Kategori: - - 20:02

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Daha önce kura çekiliş yöntemi ile bir kısmı sahiplerine teslim edilmiş olan Çorum’un Kargı ilçesinde hayata geçen toplu konut projesinin teslim edilen kısımlarından sonra inşasına hala devam edilen 69 adet konutluk kısmı da iki gün sonra başvuruya açılıyor. Çorum Kargı Konutları Başvuru

Ülkemizin 81 ilinde ve bu illerin ilçelerinde dahi binlerce adet konut inşa eden ve vatandaşları ev sahibi olma hayaline kavuşturarak TOKİ şimdi de Çorum’un Kargı ilçesinde bir toplu konut projesi yürütmektedir. Henüz inşa aşaması devam eden ve bunun yanı sıra proje kapsamında yer alan konutların pek çok kısmını tamamlamış olan Toplu Konut İdaresi, Çorlu’nun Kargı ilçesinde yer alan tamamlanmış konutların 69 adetlik bir kısmını 5 Aralık Tarihinde başvuruya açacak.

Toplam olarak 243 konutluk olan TOKİ Kargı evleri projesinde yer alan 174 adetlik bir bölümü kura çekimi yapılarak yeni sahipleri ile buluşmuştu. Genel olarak projenin tamamlanma sürecine az bir zaman kaldı ve satışı gerçekleştikten sonra arta kalan 69 adetlik son konut ünitelerinin başvuru tarihleri ise 5 Aralık ile 16 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Bu sözünü etmiş olduğumuz 69 adet konut için yapılacak başvurular Kargı Belediyesine yapılması gerekmektedir. TOKİ’nin genel başvuru şartları ve öncelik sırası yine bu projede de geçerliliğini korumaktadır. Öncelikli olarak şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine öncelik tanınacaktır.

Bir diğer öncelik unsuru ise en az yüzde 40 oranında engeli olan ve bunu ispat edebilecek olan kişiler öncelik statüsünde yerini alacaktır. Bir diğer öncelik ise emekli olan vatandaşlarımıza tanınacaktır. Bu saydıklarımızın dışında son olarak ta diğer alıcı sınıfı şeklinde nitelendirilen vatandaşlarımız yer alacaktır.

Söz konusu konut projesine başvuruda bulunabilmek için iki temel husus belirtilmiş. İlk olarak kesinlikle başvuruda bulunan kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır. Bir diğer husus ise Çorum nüfusuna kayıtlı olması ya da projenin yer aldığı Kargı ilçesinde 1 yıldan fazla süre ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Çorum Kargı Konutları Başvuru

Bahsettiğimiz toplu konut projesi hakkında da biraz bilgi vermek gerekir ise, bahsi geçen 69 adet konuttan 54 adetlik kısmı 2 + 1 şeklinde, 15 adetlik diğer kısmı ise 3 + 1 ve 2 + 1 şeklinde dairelerdir. Konutlar için başvuru esnasında ödenmesi gereken bedel ise 2.000 TL’dir. 3 + 1 daireler için başvuru bedeli ise 4.000 TL şeklindedir ve söz konusu başvuru şahsen yapılması gerekmektedir. Bu başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ‘nin Kargı ilçesinde bulunan şubesine yapılacaktır.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın