Toki yeni ilan yayınlayarak 3+1 konutları taksitle satışa çıkardı! 120 ay taksit

Kategori: - - 10:57

Toki konut satışları ara verilmeden devam ediliyor. Toki yeni ilan yayınlayarak 3 + 1 konutları 120 ay taksit ile ucuz fiyata satışa çıkardı.

Türkiye’de konut sahibi olmak her geçen gün zorlaşıyor. Artan maliyetler ile yükselen fiyatlar ev satın alacakların önüne dev gibi bütçe engelini çıkarıyor. Bunun için de ucuz konut arayışları çoğalmaya devam ediyor. Ucuz konutun tek adresi ise TOKİ haline geldi. TOKİ’den yeni fırsatlar bekleyenler için yeni bir konut satış ilanı yayınlandı.

TOKİ UCUZ KONUT SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Toki ucuz konut sistemi oldukça gelişmiş bir sistem olarak ön plana çıkıyor. TOKİ’nin sisteminde bu kurumun dev gibi bütçesi kritik bir öneme sahip. TOKİ konut üretiminde arsa maliyetini en alt seviyede tutabiliyor. İhale ile de konutları uygun maliyetle yaptırınca bir evin üretim maliyeti olabilecek en düşük seviyeye çekiliyor. TOKİ’nin finansman gücü de bu esnada devreye giriyor. Vatandaşlardan cüzi peşin para alan TOKİ uzun vadeli taksitler halinde ev satışı yapıyor. Bu da özellikle dar ve orta gelirli ailelerin konut sahibi olmalarını sağlıyor.

TOKİ ANKARA’DA KONUT SATIYOR!

TOKİ’nin son konut satış ilanı Ankara’dan geldi. Haymana ilçesinde Kayabaşı Mahallesi’nde yapılan 185 konutluk projede 13 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutları TOKİ kuralı satış yöntemi ile satacak. Vatandaşlar bu konutları satın almak istediklerinde başvuru yapmaları gerekiyor.

TOKİ’nin 13 adet 3+1 konutu için başvuru tarihleri 11 Aralık ile 22 Aralık arası belirlendi. Vatandaşlar 2.000 TL başvuru bedeli ödeyerek başvuru işlemlerini yapabilecekler. Konut sahibi olma hakkını elde edemeyecek olanlara bu ödedikleri başvuru ücreti daha sonra iade edilecek.

TOKİ vatandaşların nasıl başvuru yapacaklarını da açıkladı. E-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. Ayrıca Ziraat Bankası Temerküz Şube üzerinden de şahsen başvurular yapılabilecek.

Başvurular tamamlandıktan sonra yapılan başvuruların sayısı satılacak olan konut sayısını geçerse o zaman noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Bu kura çekimi için TOKİ tarafından 27 Aralık 2023 tarihi açıklandı.

TOKİ KONUT MALİYETLERİNİ AÇIKLANDI

TOKİ’nin Ankara’da satışa çıkardığı konutlar ile alakalı olarak maliyetler belli oldu. 3+1 büyüklüğünde olan bu konutların fiyatları 1 Milyon 522 Bin TL’den başlıyor ve 1 Milyon 936 Bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Toki yeni ilan yayınlayarak 3+1 konutları taksitle satışa çıkardı! 120 ay taksit

Konutların satın almak isteyecek olan vatandaşlardan TOKİ yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapmalarını talep ediyor. Bunun karşılığında kalan yüzde 75’lik kısım ise 120 ay vade ile geri ödeniyor. Bu evlerin taksitlerinin 9.703 TL’den başladıkları bildirildi. Toki yeni ilan

Etiketler:, ,