Toki Usulsüz kullanılan Konutları geri almaya devam ediyor

Kategori: - - 13:05

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan ve hak sahiplerince kiraya verilerek, sözleşmeye aykırı hareket edilip Toki Usulsüz kullanılan Konutları tespit edilen 12 konut geri alınarak, yedek listeden yeni hak sahiplerine teslim edildiği bildirildi.

Bandırma 100. Mahallesi Küme Evleri Bölgesi’nde TOKİ tarafından yaptırılan ve iki yıl önce hak sahiplerine teslim edilen sosyal konutlardan 12’sine, sözleşme hükümlerine aykırı olarak kiraya verildiği gerekçesiyle geri alındı. Söz konusu konutlar için yedek listeden kura çekimi yapılarak yeni hak sahipleri belirlendi. Toki Usulsüz kullanılan Konutları

Kaymakam Günhan Yazar, kura çekiminde yaptığı konuşmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ iş birliğiyle yapılan 120 konutun 2 yıl önce hak sahiplerine teslim edildiğini anımsattı.

Bu konutlardan 12’sinin hak sahipleri tarafından kullanılmadığını, kiraya verildiğini tespit ettiklerini kaydeden Yazar, “Onların sözleşmelerini feshettik. Bundan sonra da kira ile oturanların yine tespitini yaparak, konutları gerçek sahiplerine vereceğiz.” dedi.

Konutların yeni hak sahipleri, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, kurum müdürleri ve muhtarların da katılımıyla yapılan kura çekimiyle belirlendi.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın