Toki Tuzla projesi ne zaman ve nerede yapılacak?

Kategori: - - 20:41

854 konut yeni projesi

TOKİ’nin İstanbul’un Tuzla ilçesinde satışa çıkaracağı projenin detayları belli olmaya başladı. İşte 2018 yılında satışa çıkacak olan TOKİ Tuzla projesi başvuru tarihi ve satış fiyatları!

TOKİ Tuzla projesi satış fiyatları (2018)
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Toki İstanbul Tuzla’da yapımına başlayacakları yeni projeleri için satış tarihi ve fiyat bilgisi verdi.

Turan, “Ayrıca Tuzla’da arazi çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Orada ilk etapta 1000-1500 konut yapacağız. Ve 900 TL taksitle satışa sunacağız.” dedi.

TOKİ projelerinde 900 TL taksit, yaklaşık 150 bin TL’lik fiyata denk geliyor. Bu da projede daire fiyatlarının yaklaşık olarak 150 bin TL’den başlayacağını gösteriyor.

TOKİ Tuzla projesi daire fiyatlarının kesinleşmesi için öncelikle arsa maliyetinin ortaya çıkması, ardından da işin ihalesine gelecek teklifler önem taşıyor.

TOKİ projelerini maliyetine sattığı için arsa ve ihale maliyeti ne kadar yükselirse TOKİ fiyatları da o derece yükseliyor. İstanbul’da fiyatların Anadolu’ya kıyasla daha yüksek olmasının en önemli sebebi bu. Ayrıca Anadolu’da bazı belediyeler ücretsiz arsa tahsisi yaparken İstanbul’daki belediyeler buna yanaşmıyor.

TOKİ Tuzla projesi ne zaman satışa çıkacak?
TOKİ Tuzla projesinin 2018 yılı ilk yarısında ihale edilmesi bekleniyor. İhale süreci onaylandıktan sonra da 10 gün içinde arsa teslimi yapılıyor. TOKİ son olarak Tuzla’da yaptığı projede inşaat süresi için 500 gün öngörmüştü. Bu projede de benzer bir süre öngörülürse daire teslimleri 2020 yılı ilk yarısında yapılabilecek.

Peki proje ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ projelerinde iki tür satış yapıyor. İlki inşaat başladıktan sonra bir kaç ay içinde gerçekleşiyor. Bu durumda TOKİ Tuzla projesinin 2018 yılının ikinci yarısında satışa çıkacağı düşünülüyor. Ancak TOKİ, Kayabaşı’nda satışa çıkardığı son projesinde dairelerin tamamlanmasını beklemişti. Eğer Tuzla projesinde de benzer bir süreç işlerse, bu durumda dairelere başvurular 2019 yılı sonuna veya 2020 yılı başına sarkabilir.

TOKİ Tuzla projesi nerede?
TOKİ henüz arsa sürecini sonlandırmadığı için projenin tam olarak nerede yapılacağı netleşmiş durumda değil. Ancak TOKİ daha önce Tuzla’da Aydınlı ve Orhanlı Mahallesi’nde konutlar yapmıştı. Yine aynı bölgede bir arayış içinde olduğu söylenebilir.

Etiketler:, , , , ,

Toki Tuzla projesi ne zaman ve nerede yapılacak? için yapılan yorumlar : 5 Yorum yapıldı


 1. Aynur Eldemir  yorumladı. 23:18 - 17 / 02 / 2018:

  Tuzla Toki ne zaman yapılacak eger bir bilgi verirseniz seviniriz dar gelirli bir aileyiz

 2. Şenol İpek  yorumladı. 12:44 - 19 / 04 / 2018:

  Tuzla da yapılacak yeni konutlarda 2+1 95 metrekarelik dairelerin fiyatı tahminî ne kadar olur.Taksitler ve peşinat nakadar olur.

 3. Emel çebi  yorumladı. 00:37 - 05 / 08 / 2018:

  Merhaba toki tuzla projesi yada istanbul civarı başvurmak istiyorum.benide bilgilendirin başladığı zaman lütfen lütfen.

 4. Annagozel yılmaz  yorumladı. 22:23 - 12 / 10 / 2018:

  Bende tuzla TOKİ den ev almak istiyorum dulum iki yetimin var 3/1bire yazılmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 5. aysun erdoğan  yorumladı. 13:25 - 05 / 11 / 2018:

  toki projesi ne zaman başlıcak biz nereye başvuru yapabiliriz lütfen bilgi verebilir misiniz.

Bir yanıt yazın