Toki Malatya ’ya 542 Konutluk Yeni Proje

Kategori: - - 14:22

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Toki Malatya Yakınca bölgesinde 542 konuttan oluşan yeni bir projenin yapılacağı bildirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Yakınca Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 541 Adet Konut ve 22 adet dükkanı kapsayan yeni bir konut projesini başlatıyor.  Yeni projenin arsası Yakınca Oto Galericiler Sitesinin karşısında Beton Santralinin arkasında kalıyor. Toki Malatya 

TOKİ tarafından ÇED süreci başlatılan proje hakkında şu bilgiler veriliyor, “Proje Tanıtım Dosyasına konu olan faaliyet, Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, Yakınca Mahallesi adresinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Bakanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilmesi planlanan “541 Adet Konut (+5 K.D.) ve 22 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” faaliyetidir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında dar ve orta gelirli Vatandaşların ev sahibi olabilmeleri amaçlanmaktadır. İnşa edilecek yapılar 1. Derece deprem bölgesinde bulunmakta olup deprem yönetmeliğine uygun binalar inşa edilecektir” denildi.

Proje bedelinin 32 milyon 760 bin TL olduğu kaydedildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin sona ermesini ardından projenin inşa sürecine başlanacağı belirtildi.

Etiketler:, ,