Toki e-Devlet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kategori: - - 09:32

Başakşehir Hoşdere ve Kayabaşı Toki Başvuruları Başladı! e-Devlet Başvuru Nasıl Yapılır? Toki e-Devlet Başvurusu nasıl yapılır?

Pandemi döneminde konut fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçerken ev fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerden biri de İstanbul olarak öne çıkmıştı. İstanbul’da ortalama konut fiyatları 1 milyon liranını üzerine çıkarken dar gelirli kişilerin ev sahibi olma umutları TOKİ’ye bağlanmıştı.

2022 senesinde 100 bin sosyal konut projesi için yapılacak olan başvuru beklenirken TOKİ İstanbul 2022 başvuruları için beklenen duyuru geldi. Başakşehir Hoşdere TOKİ evlerinde konut başvuruları başladı. Peki, TOKİ İstanbul Başakşehir konut fiyatları, başvuru parası, TOKİ kura tarihleri ne zaman, e devlet TOKİ başvurusu nereden, nasıl yapılır?

TOKİ 2022 BAŞVURU NE ZAMAN İSTANBUL?

TOKİ 2022 İstanbul konut projesi için başvurular başladı. TOKİ tarafından yayımlanan satış duyurusunda “İstanbul, Başakşehir Hoşdere 344 Konut Projesi kapsamında yer alan 14 adet 2+1 konut ve 44 adet 3+1 konut, 22. Bölge 862 Konut Projesi kapsamında yer alan 2 adet 2+1 konut ve 2 adet 3+1 konut olmak üzere toplam 16 adet 2+1 ve 46 adet 3+1 konut satışa sunulmuştur” denilerek başvurular açılmıştı.

10 Ocak 2021 Pazartesi yani bugün itibari ile başlayan başvurularda son başvuru tarihi 21 Ocak 2022 olarak duyuruldu. Projede başvuru bedeli 2 bin TL ve kura tarihi ise 2 Şubat 2022 olarak ilan edildi.

e-Devlet Başvurusu

TOKİ BAŞVURU E-DEVLET İSTANBUL BAŞAKŞEHİR HOŞDERE NASIL YAPILIR?

TOKİ konut başvuruları e-devlet üzerinden de yapılabilecek. Konut başvurusu yapmak isteyen kişiler kimlik numaraları ve e-Devlet şifresi ile sisteme girdikten sonra arama bölümüne TOKİ başvuru yazara ya da bu LİNKE TIKLAYARAK ilgili sayfaya ulaşabilirler. Gelen sayfada TOKİ İstanbul Başakşehir Hoşdere projesi seçilecek.

Ardından gelen yeni ekranda vatandaş 2+1 ya da 3+1 daire grubu içerisinde başvuru yapmak istediği konut tipini seçecek.

Gelen yeni sayfada başvuru şartları sıralanacak. Kişi kendi beyanı üzerinden bu bilgileri onaylayacak ve sonrasında onay sayfasına gelecek. Başvuru onayının verilmesinin ardından e-devlet TOKİ başvurusu işlemi tamamlanmış olacak. Kişinin başvurusunu tamamlaması için Halkbank üzerinden 2 bin liralık başvuru bedelini yatırması yeterli olacak. Halkbank hesap numarası SMS ile kişiye bildirilecek. Toki e-Devlet Başvurusu

Etiketler:, , , ,