Toki Kura Çekiminde Eksik Sayı Çıktı

Kategori: - - 19:44

Toki Kura Çekiminde Eksik Sayı

TOKİ Başkanlığı tarafından Van’da yapımı tamamlanan 425 adet 2+1 ve 3+1 konutların satışa çıkarılması için gerçekleştirilen kura çekimi, yapılan bir hata yüzünden iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendi.

Toki Kura Çekiminde Eksik Sayı

İpekyolu kazasına bağlı Şerefiye Mahallesi’nde, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 depremlerinde büyük hasar gören sosyal meskenlerin yerine yapılan ve TOKİ tarafından satışa sunulan 425 konutun sahiplerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Tuşba ilçesindeki düğün salonunda noter huzurunda gerçekleştirilen programda 2+1 ve 3+1 konutlara müracaat eden vatandaşların kurası çekildi.

Kura çekimi esnasında 2+1 konutlar için hak sahiplerini belirleyen numaralardan 2 rakamının eksik olduğunu fark eden vatandaşlar, vaziyete itiraz etti. Torbaları kontrol eden noter ve TOKİ temsilcileri, rakamlardan birisinin torbaya bırakılmadığını tespit etti.

Vaziyete itiraz ederek tepki gösteren vatandaşlar, kura çekiminin şaibeli olduğunu ileri sürerek iptal edilmesini istedi.

Yetkililer, TOKİ ile yapılan Müzakerenin hemen peşinden kura çekiminin ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edildiğini açıkladı.

Kura çekiminin tamamen iptal edilmesini isteyen vatandaşlar, ıslık çalarak salondan ayrıldı.

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 depremlerinde büyük hasar gören sosyal meskenlerin yerine yapılan ve TOKİ tarafından satışa sunulan 358 adet 2+1 konut için 2 bin 900, 67 adet 3+1 konut için de 2 bin 906 kişi müracaat etmişti. Toki Kura Çekiminde Eksik Sayı

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın