Niğde Toki Konutları Sahiplerini Buldu

Kategori: - - 10:50

Toki Kayabaşı kura çekimi

Niğde Toki Konutları 157 yeni konut çekilen kura sonucunda sahibini buldu. Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Bahçeli Kasabası’na TOKİ tarafından yapılan 1. Etap konutların kuraları çekildi.

Niğde Toki Konutları

Yapılan kura çekiminde 157 konut sahibi belli oldu. Bahçeli Belediyesi ve TOKİ İdaresi Başkanlığınca ortaklaşa yürütülen toplam 170 konut 1. etap ilişkin kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirildi. 125 adet 2+1 konut için 108, 32 adet 3+1 konut için 25 kişi başvurdu.

Bahçeli düğün salonu’nda yapılan kura töreninde konuşan Bahçeli Belediye Başkanı Zafer Tokgöz: “Türkiye genelinde TOKİ kanalıyla büyük bir yapılaşma alt ve orta gelirli guruplar için konut yapılmaktadır. Bu fırsattan bizde kasaba olarak faydalanmak ve yararlanmak istedik.

TOKİ‘ye başvurduk arsasını verdik. Müracaat ettik ilk etapta 170 daire vardı. İnsanlarımız biraz çekindi. Bu sayıyı dolduramadık. 157 tanesine müracaat oldu, diğerleri boş kaldı. İkinci etapta da 173 daire var inşallah seneye bu zamana bu dairelerin kuralarını çekeceğiz. Toplam olarak 330 dairelik bir yerleşim yeri meydana gelecek” dedi. Niğde

Konuşmanın ardından noter huzurunda başvuruda bulunanların daireleri belli oldu.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın