TOKİ İstanbul’da 3 büyük hastaneyi yıkıp yeniden yapacak!

Son Güncelleme: 7 Ocak 2012 - 2:37 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

2015’e kadar yeni hastaneler yapılacağını açıklayan İl Sağlık Müdürü Dokucu, “Taksim, Haseki ve Okmeydanı hastaneleri ise yıkılacak” dedi

İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, 4 milyar liralık yatırımla 2015 yılına kadar 14 bin 226 yatak kapasiteli yeni hastanelerin inşa edileceğini, mevcut hastanelerin bazılarının da yenileneceğini söyledi.İstanbul Eresin Otel’de birkaç gün önce bir basın toplantısıyla yeni çalışmalara ilişkin ilk bilgileri veren Dokucu NTV’ye açıklamalarda bulundu.

Dokucu, nüfusun artmasıyla birlikte hasta sayısının da arttığını, 2012 – 2015 arasında kentte bulunan hastanelerin yenilenerek depreme dayanıklı hale geleceğini belirtti. Yenileme çalışmaları kapsamında Haseki, Okmeydanı ve Taksim İlkyardım gibi hastanelerin yıkılıp yeniden inşa edileceği bilgisini veren Dokucu, hastanesi bulunmayan Güngören’de yeni bir hastane inşa edileceğini ifade etti. 3 yıllık plan kapsamında ilk olarak İkitelli’de toplam 2 bin 682 yataklı İkitelli Sağlık Kampusu inşa edilecek. İstanbul’da 4 milyar liralık yatırımla yenilenecek ve inşa edilecek olan hastaneleri de TOKİ hayata geçirecek.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ İstanbul’da 3 büyük hastaneyi yıkıp yeniden yapacak! ile Benzer Yazılar:

7 Ocak 2012 Saat : 2:37

TOKİ İstanbul’da 3 büyük hastaneyi yıkıp yeniden yapacak! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–