TOKİ iş sahibi yapıyor

Kategori: - - 11:36

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplanmış Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 240 ay (20 yıl) vadeyle iş yeri sahibi olma imkanı sunuyor.

TOKİ, İstanbul, Ankara, Trabzon, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Kayseri ve Malatya benzeri büyükşehirlerin de aralarında yer aldığı 38 şehirde, 156′sı iş yeri, 32′si ev olmak üzere toplamda 188 tane taşınmazı 30 ekim’de piyasaya çıkartacak.

Açık artırma metoduyla 30 Ekim tarihinde piyasaya sunulacak meydana gelen konutlar şu şehirlerde bulunuyor:

“Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Ordu, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat ve Zonguldak.”

TOKİ, başkent Ankara’da 8 taşınmazı piyasaya çıkaracak. Eryaman’da 157 metrekarelik 4+1 niteliğinde 5 konut, 150 metrekarelik 3+1 ev ile anlaşma yolunda 95 metrekarelik iki ev açık artırmayla satılacak.istanbultokikonutlari.com

– İstanbul, Ankara ve Bursa’da 15 iş yeri satışta

TOKİ, İstanbul’un yepyeni cazibe merkezi Kayabaşı’nda 3, Ankara’da Sincan, Kuzey Ankara, Eryaman ve Şereflikoçhisar’da 6, Bursa Nilüfer, Orhangazi ve Yıldırım kazalarında 7 iş yerini piyasaya sunacak.

İdare, ayrı olarak Trabzon’da 17 taşınmaz satacak. Merkez Zağnos Vadisi’nde yer alan iş yerleri de yatırımcıya sunulacak taşınmazlar aralarında bulunuyor.

240 ay vadeyle taşınmaz

TOKİ, Bursa Nilüfer Kayapa, Çorum merkez, Kahramanmaraş Afşin ve Türkoğlu, Malatya Beydağı, Tokat Dedeli, Trabzon Bahçecik ikinci Etap, Trabzon Zağnos Vadisi, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat ikinci bölge projelerindeki iş yerlerini yüzde 10 peşin, 240 ay vadeyle piyasaya çıkaracak.

Yüzde 15 peşin, 120 ay vade seçenekleriyle satılacak iş yerleri ise şöyle:

“Adana (Kozan, Seyhan Barış Mahallesi, Seyhan Şambayadı, Yüreğir Akkuyu), Adıyaman (Merkez, Esentepe, Kahta), Afyon Dinar, Ankara (Eryaman 10. etap, Kuzey Kent girişi 11. etap, Pursaklar Karacaören, Sincan Yenikent, Şereflikoçhisar), Balıkesir (Bandırma Kayacık, Sındırgı Çavdaroğlu), Burdur Tefenni, Bursa (Orhangazi 3. etap, Yıldırım Akçağlayan), Çankırı Çerkeş, Denizli (Çal 1. etap, Çal ikinci etap), Diyarbakır (Bismil, Silvan ikinci etap, Üçkuyular), Düzce Çilimli, Erzincan Çayırlı 1. etap, Erzincan Üzümlü, Erzurum Pasinler, Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü, Gaziantep merkez Beylerbeyi, Giresun Alucra ikinci etap, Hatay Dörtyol, Iğdır Tuzluca, İstanbul Küçükçekmece Kayabaşı 14. ve 15. bölge, Kayseri (Erciyes Üniversitesi, Yahyalı), Kırıkkale Balışeyh, Kırşehir (Kaman Sarıuşağı, Merkez), Kütahya (Emet 3. etap, Pazarlar, Şaphane), Manisa Gördes, Mardin Merkez Nur Mahallesi ikinci etap, Mersin Silifke Taşucu, Ordu merkez, Osmaniye Yaveriye, Sivas Suşehri, Şanlıurfa Birecik, Trabzon Beşikdüzü, Uşak Eşme, Yozgat Yenifakılı ikinci etap ve Zonguldak Ereğli projeleri.”

Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar meydana gelen taşınmazlar için 2 bin, 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin, 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin, 200 bin liranın üzerindekiler için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.

Müzayede, İstanbul Şişli’deki Turyap Müzayede Salonu’nda saat 14.00′te yapılacak.

Ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ve “www.turyap.com.tr” internet adreslerinden ulaşılabilecek.

Etiketler:

Bir yanıt yazın