Toki İndirim Kampanyası Sona Eriyor

Kategori: - - 17:50

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen teslim almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 indirim kampanyası düzenlemişti. TOKİ’nin düzenlediği yüzde 20 indirim kampanyası 29 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor.

TOKİ’nin sunduğu indirim kampanyası 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayan yüzde yirmi indirim kampanyasından, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahiplerinin yararlanacak.

TOKİ tarafından her yıl düzenlenen borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri sahiplerine yönelik uygulanan indirim kampanyası, yoğun talep üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için düzenlendi.

İndirim Kampanyası Şartları

TOKİ’nin konut ve işyeri sahipleri için düzenlediği indirim kampanyası için gerekli koşullar şu şekilde;

-Kampanyadan taksit ödemesi 2015 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri faydalanabiliyor.

-İndirimden yararlanılması için borç kapatmanın yapıldığı ayın taksit ödemesi yatırılmış olması gerekiyor. Ayrıca konut sahibinin geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da bulunmamalı.

-Bakiye kapatma tutarı ilgili banka şubesinden öğrenilebiliyor.
Kredi kullanarak kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının satış sözleşmesi imzalamış oldukları banka ile görüşmeleri gerekiyor.

-Kampanyadan kalan taksit sayısı 12 aydan az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanılıyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Ağustos – 29 Eylül 2017 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek; “Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” açıklamasını yaptı.

Geçen yıl borcunu bitirip tapusunu erken almak isten konut ve işyeri alıcılarına yönelik düzenlenen kampanyadan 17 bin kişinin faydalandığını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, 817 milyon lira borcun kapandığını ifade etti.

Ergün Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de belirtti.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın