Türkiye’nin Disneyland’ı Tema İstanbul görücüye çıktı

Kategori: - - 17:05

tema istanbul

Mesa, Artaş, Öztaş ve Kantur-Akdaş Ortak Girişim Grubu tarafından İstanbul Atakent Bölgesi’nde 1,5 2 milyar dolar yatırımla geliştirilen Tema İstanbul’da 3 bin 614 konutun 1050’si 7 günde satıldı…

Türkiye’nin en büyük karma kullanım gayrimenkul geliştirme projesi Tema İstanbul’da satışlar başladı. Metrekare fiyatlarının 3 bin 400 lira olarak belirlendiği projede daireler 58 metrekare ile 196 metrekare arasında değişen 1+1’lerden 4+1’lere farklı tiplerden oluşuyor. Fiyatlar ise 220 bin lira ile 700 bin lira arasında değişiyor.

TOKİ devreden çıktı

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu 2 yıl önce TOKİ ile hâsılat paylaşım modeliyle projeyi şekillendirdiklerini hatırlatarak şöyle konuştu. “Ancak aradan geçen zamanda arazinin tamamının satın alınmasına ortaklar olarak karar verdi. Böylece TOKİ’de hasılattan elde edeceği geliri fazlasıyla proje bitimini beklemeden 3 yıl önce kasasına koyma imkanı buldu.” Projenin tamamı 1,5 milyon metrekare alan üzerinde yapılacak. İçinde Türkiye’nin en büyük temalı eğlence parkı, ticari alan, oteller, rezidans, sosyal buluşma ve etkinlik alanları olacak. Satışa çıkarılan konut etabı ise 330 bin metrekare arsa içinde konumlanacak. Rezidanslar ve otel bu etabın dışındaki parselde inşa edilecek

1 kişi 2 daire alamayacak

Projeye çok yoğun bir talep olduğunu belirten Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, 7 günde 1050 daire sattıklarını söyledi. 2 yıl içinde yüzde 35-40 prim öngörülen projede ortaklar yoğun talebi göz önünde bulundurarak 1 kişiye 1’den fazla ev satışı yapmamaya da karar verdi.

Eğlence parkına 3 milyon ziyaretçi

Tema İstanbul’da 400 milyon dolar yatırım ile planlanan eğlence park ‘Tema World’ yaklaşık 400 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. Kurgulanmış hikâyeleri, birbirinden farklı ve renkli temaları, hayal ile gerçeği buluşturan kahramanları ve heyecanlı aktiviteleri ile bir ilke imza atmak için tasarlanan Tema World’ün yıllık ortalama 3 milyon ziyaretçiyi ağırlaması hedefleniyor.

BUGÜN GAZETESİ

Etiketler:,

Bir cevap yazın