TOKİ : ‘İlk Millet Bahçesi Kayaşehir Millet Bahçesi Olacak!’

Kategori: - - 15:24

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ millet bahçesi projeleri ile yurdun 4 bir yanında yeşillik miktarını arttırmaya devam ediyor.

Millet Bahçesi Nedir?

Mülkiyeti devlete ait olan araziler üzerinde yapılması planlanan büyük şehir parkı projelerine millet bahçesi adı verilmektedir. TOKİ tarafından yapılacak olan bu projelerde millet bahçesi yapılmasına uygun olan arazilerin yanı sıra başka yere taşınan stadyumlar içinde boşalan arazilere millet bahçesi yapılması planlanmaktadır.

İlk Millet Bahçesi Nerede Açılacak?

Kayaşehir Millet Bahçesi

Türkiye’nin dört bir yanında millet bahçesi projesi yapılacağı açıklanırken özellikle de İstanbul ve Ankara’da yer alan millet bahçeleri büyüklükleri nedeni ile öne çıkmayı başarıyor. Özellikle de Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesinde yapılacak olan dev rekreasyon alanları büyük ilgi görüyor.

TOKİ tarafından resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ilk millet bahçesi projesi İstanbul Kayaşehir millet bahçesi projesi olacak. TOKİ projeleri arasında yer alan millet bahçesi projelerinde yıkılan 15 stadyum da yer alıyor .Yıkılan stadyumlar millet bahçesi olarak kullanılacak. Mülkiyeti TOKİ’ye ait olan eski stadyumlar yıkılarak yerlerine yenileri yapılacak. Başka yere taşınacak olan stadyumlar için boşalan yerlere yeni millet bahçesi projeleri gerçekleştirecek.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın