Toki Emekli Konutlarında İzdiham

Kategori: - - 13:05

toki adana

Adanalı emekliler, TOKİ’nin Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Mahallesi’nde yapacağı Emekli Konutları’na yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların ilk 3 gününde 15 bine yakın emekli, Ziraat Bankası’na koşarak 500 TL’lik ön ödemeyi yaptı.
Hükümetin verdiği sözleri tek tek yerine getirdiğini belirten Tüm İşçi Emeklileri Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, yapılacak konut sayısının arttırılması için girişim yaptıklarını söyledi.

300 KONUT YETMEZ
İlk etapta yapılacak olan 300 konutluk proje için Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya teşekkür eden Kaya, “300 konut yeter mi? Asla. Ama Adana’da bir başlangıç anlamında çok önemli bir adım. Bu sınırlı bir başlangıç. 3 günde yaklaşık 15 bin kişi başvurdu. Toplamda 50-60 bin kişinin başvurmasını bekliyoruz. Bu rakamlar Adana’da daha fazla konut yapılması gerektiğini ortaya koyuyor” dedi.

SAYI ARTSIN
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmek için girişimde bulunduklarını açıklayan Kaya, “Sayın Başbakanımıza verdikleri sözleri tek tek yerine getirdikleri için teşekkür edeceğiz ve konut sayısının arttırılmasını talep edeceğiz. Emekliler, ilk kez ev sahibi olma şansına bu kadar yaklaştı. Başbakanımızdan Çukurova’ya da konut yapılmasını ve yüzde 12-20’lik peşinatın kaldırılmasını isteyeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın