TOKİ Denizli’de 18 bin 332 konut

Kategori: - - 09:32

toki denizli

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’la birlikte düzenlediği toplantıda TOKİ Denizli’de inşasına planladığı 18 bin 332 konutun yapımına başlanacağını açıkladı.
TOKİ Başkanı Ergün Turan ise 15 gün içinde ihalelere başlayacaklarını, ilçelerde düşük katlı ve 2+1 yoğunluklu konutlar yapacaklarını söyledi. TOKİ’nin kentte 1 yıldır yerel yöneticilerle birlikte çalışmalar yaptığını belirten Bakan Nihat Zeybekci “TOKİ’nin yaptığı çalışmalar tamamlandı, 19 ilçede tek tek çalışıldı. 18 bin 332 adet konutun üretim aşamasına gelindi. İki ilçede arsayla ilgili problemimiz var, onun dışında arsa problemimiz yok. Bu yıl içinde büyük bölümünde ihale yapılmış olacak. İlçelerimiz büyük bir ihtimalle bitirilecek. Denizli merkezde 3 bin konutun yapım aşamasına geçilecek. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın kendi yuvalarına kavuşmayı nasip etsin diyorum” diye konuştu.

TOKİ Başkanı Turan ise 1 yıldır TOKİ Denizli’de çalışma yaptıklarını belirterek, “Türkiye’ye örnek bir çalışma yaptık. Denizli arazi üretiminde zor bir şehir olmasına rağmen. Tavas, Çivril, Sarayköy’de 15 gün içinde tamamının ihale tarihi alınmış olacak. Her ay Denizli’yle ilgili birkaç ihale çıkmış olacak. Denizli’deki konut projelerinin toplam proje bedeli ise 2 milyar lira olacak” dedi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın