Toki çekilişi ne zaman? 2022 Toki kura çekimi! Tarih belli mi?

Kategori: - - 11:03

Toki Ucuz Konut Satışı

Başvuru yapacak vatandaşların akıllarında olan sorulardan birisi ise Toki çekilişi ne zaman? TOKİ çekilişi tarihi belli mi? 2022 TOKİ kura çekimi!

Merakla beklenen TOKİ sosyal konut projesinin başvuruları 14 Eylül itibari ile başlıyor. Kira fiyatları ve ev fiyatlarındaki artışın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan TOKİ sosyal konut projesi başvuruları bugün başlıyor.

Toki çekilişi ne zaman

Dar gelirli vatandaşlar için büyük bir fırsat olan 250 bin konut ve 100 bin arsa satışı yapılacak. TOKİ tarafından inşa edilecek konutları satın almak isteyen vatandaşlar başvuruları heyecanla bekliyor. Başvuru yapacak vatandaşların akıllarında olan sorulardan birisi ise Toki çekilişi ne zaman? TOKİ çekilişi tarihi belli mi? 2022 TOKİ kura çekimi!

TOKİ ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

14 Eylül’de başvuruları başlayan TOKİ’nin çekilişinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. TOKİ başvuruları 31 Ekim tarihinde sona erecek. TOKİ kura çekimi sıra sıra yapılacak ve Mart 2023 tarihinde sona erecek.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ SORGULAMA 2022

TOKİ FİYATLARI SABİT Mİ? TOKİ EV FİYATLARI ARTIYOR MU?

TOKİ sosyal konut projesi ile ucuz konut sahibi olmak isteyen vatandaşların merak konuları arasında TOKİ fiyatlarının sabit kalıp kalmayacağı. TOKİ Sosyal konut projesi ev fiyatları hakkında TOKİ resmi sitesinde şu açıklama yapıldı; “Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacaktır. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.”

TOKİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

14 Eylül’de başlayan TOKİ başvuruları 31 Ekim tarihinde sona erecek. E-devlet üzerinden yapılacak olan başvurular ise 28 Ekim tarihinde sona eriyor.

TOKİ BAŞVURULARI HANGİ BANKAYA YAPILACAK?

TOKİ başvuruları için açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ sosyal konut başvurularının 14 Eylül’de başlayacağını söyledi. TOKİ başvuruları Halkbank ve Ziraat Bankasına yapılacak.

TOKİ 3+1 EV FİYATLARI NE KADAR?

13 Eylül Salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük TOKİ sosyal konut projesi açıklamasında TOKİ evlerinin fiyatları açıklamasının ardından vatandaş merakla 3+1 ev fiyatlarını merak ediyor. TOKİ sosyal konut projesinde 3+1 ev fiyatları 850.000 TL olarak belirlendi. Aylık olarak 3.187 TL olarak ödeme yapılacakken 240 ay vadede ödeme gerçekleştirilecek.

TOKİ KAÇ DÜKKAN SATILACAK?

13 Eylül günü TOKİ sosyal konut projeleri hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ sosyal konut projesinde 50 bin iş yeri satışa çıkacak.

TOKİ UCUZ KONUT İSTANBUL’DA NEREYE YAPILACAK?

Toki çekilişi ne zaman

13 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 TOKİ sosyal konut projesi hakkında kamuoyuna bilgi verdi. Vatandaşlar ise 14 Eylül tarihinde başlayacak olan TOKİ ucuz ev projesi ile ilgili birçok şeyi merak ediyor. Bunlardan biri ise TOKİ ucuz konutların İstanbul’da nerede yapılacağı. TOKİ 2022 ucuz konutlar İstanbul’da şöyle konumlanacak;

• Arnavutköy- Başakşehir- Esenler’de 28.340,

• Çatalca’da 540,

• Silivri’de 200,

• Tuzla’da 20.920 adet ucuz ev olarak belirlendi.

Etiketler:, , ,