Toki Başkanı Kayaşehir 18.Bölge’de incelemelerde bulundu

Kategori: - - 22:40

Toki Başkanı Kayaşehir 18.Bölge

Toki Başkanı Kayaşehir 18.Bölge M. Ergün TURAN, İstanbul’un Başakşehir ilçesi Kayaşehir bölgesinde yapımı devam eden konut projelerinin şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Mahalle kültürü yeri geliyor

TOKİ’nin İstanbul’da en büyük konut alanı olan Kayabaşı’nda incelemeler yapan TOKİ Başkanı Turan, ilk olarak yapımı hızla devam eden 2 bin 512 konutluk alanda incelemelerde bulundu. Beş etaptan oluşan 2 bin 512 konutluk proje ile cadde konsepti ve mahalle kültürü canlanacak. Küçük esnafın, oyun alanlarının ve sosyal donatıların olduğu proje ile yeni bir yaşam alanı oluşacak.

18. bölgede inceleme

Başkanın Kayaşehir bölgesinde incelemelerini takip eden www.istanbultokikonutlari.com , 18. Bölgede iki etap halinde inşaatı devam eden bin 217 konutluk projenin şantiyesinde incelemelerini sürdürdü. Özellikle geniş peyzaj alanı ile dikkat çeken projede sosyal donatılar ve çocuk oyun parkları da yer alıyor.

Drone ile izleme

Kayabaşı şantiyelerinde incelemelerini bitiren TOKİ Başkanı Turan, son olarak Kayabaşı’nı ‘Drone’ ile havadan görüntüleyerek kuş bakışı inceledi. Bilindiği üzere TOKİ, her projesinde, mevcut arazinin durumu hakkında bilgi sahibi olmak ve projeleri arazinin topografyasına uygun şekilde tasarlamak için ‘Drone’ ile havadan çekim yaptırıyor.

Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi projesi örnek teşkil ediyor

Kayabaşı’nda şantiye incelemelerini bitiren Turan, daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ile TOKİ tarafından inşa edilen Belediye Yönetim Merkezi şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi Proje kapsamında 1’er adet Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Evlendirme Dairesi ve Ticaret Merkezi binalarının yapımı bulunuyor. Toplam inşaat alanı 85.000 m2 olan projede 26.000 m2 peyzaj alanı bulunuyor. Tasarım aşamasında modern mimari detayların ön planda tutulduğu proje, kamu binaları açısından örnek teşkil ediyor. Toki Başkanı Kayaşehir 18.Bölge

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın