TOKİ Azerbaycan’a Model Oldu

Kategori: - - 08:39

Toki Azerbaycan

Azerbaycan’da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı model alınarak, Azerbaycan Konut ve İnşaat Yapım Kamu İdaresi kuruldu.
Azerbaycan, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığını (TOKİ) model alarak, Azerbaycan Konut ve İnşaat Yapım Kamu İdaresini kurdu.

Azerbaycan Konut ve İnşaat Yapım Kamu İdaresi Başkanı Samir Nuriyev ve beraberindeki heyet, TOKİ Başkanı Ergün Turan’ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Birçok ülkeden TOKİ’nin tecrübelerini paylaşmak için talep geldiğini belirten Turan, “Azerbaycan, TOKİ tarafından uygulanan finansman modelini örnek alarak Konut ve İnşaat Yapım Kamu İdaresini kurdu. Azerbaycan’a tecrübelerimizi aktardık, dünya çapında model olduk. TOKİ modelini öğrenmek ve uygulamak isteyen ülkelere tecrübelerimizi ve finansman modelimizi aktarıyoruz.” dedi.

TOKİ’nin kurulduğu 1984’ten 2002 yılına kadar 43 bin konut ürettiğini ifade eden Turan, “TOKİ, 2002 yılından bugüne kadar 717 bin konut üretmiş durumda. 19 yılda 43 bin konut üretilmiş, 13 yılda ise 717 bin konut üretildi. Üretilen konutların çoğunluğunu sosyal konutlar oluşturuyor.” dedi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın