Riskli bina tahliyesi ‘ne Pendik’ten başladı

Kategori: - - 10:16

İstanbul’daki riskli binaların yeniden güçlendirilmesi ya da yıkılması çalışmaları Pendik’ten başladı. Riskli bina tahliyesi

İstanbul Pendik Belediyesi, 1999 depreminde hasar gören binaları boşaltıyor. Hayati risk taşıyan 80 Konutlar’da incelemelerde bulunan belediyenin uzman ekipleri, deprem riski taşıyan bu yerlerin yıkılması gerektiği yönünde görüş bildirdiler. Neler yapılabileceği üzerine 80 Konutlar sakinleri ile devamlı toplantılar yapan Belediye Başkanı Kenan Şahin, sakinlere bu evlerin yıkılması gerektiğini; kendilerine başka yerde konut edindirileceğini taahhüt etti. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçen Kenan Şahin, İBB Mesken Konutlarından 80 evi satın alarak 80 Konutlar sakinlerine verdi.

80 Konutlar sakinlerine verilen yeni evlerinin anahtar töreninde konuşan Kenan Şahin; meselenin çözümü için ciddi gayret sarf ettiklerini ve İBB’ye borçlanarak 80 konutun alındığını söyledi. Şahin, vatandaşın deprem riski altında yaşamadan rahat uyuyabileceği evlerde oturduğunu görmelerinin kendilerini hem mutlu ettiğini hem de yorgunluklarını unutturduğunu söyledi.

 

Etiketler:,

Bir yanıt yazın