Raylı sistemlere yakın evler İstanbul’da pahalı

Kategori: - - 10:11

raylı sistemlere yakın evler

Nüfusu giderek kalabalıklaşan, büyüdükçe trafik derdi de büyüyen İstanbul’da, ulaşım ağlarına yakınlık evlerin değerini etkiliyor. İstanbulluları rahatlatan Raylı sistemlere yakın evler gayrimenkullerin değerini de artırıyor.
İstanbul’un trafik çilesi bitmiyor. Pandemi nedeniyle işe gidiş geliş saatleri düzenlense de, evden çalışan sayısı artsa da, özel araçların kullanımı da eşit oranda arttı. Dolayısıyla günün her saati yollar tıkalı olabiliyor. İşten eve, evden işe gitmek saatler sürüyor. Bu da konut seçimlerine yansıyor. İstanbul’da raylı sistemlere yakınlık evlerin değerini artırıyor. İstanbul’da metro hattı, Marmaray, metrobüs, Avrasya tüneli, füniküler ve tramvaylar uzak ilçelere ulaşımı kolaylaştırdığı gibi çok trafiğin olduğu merkezi yerlerde de hız kazandırıyor. 2021 yılında tamamlanması beklenen yeni metro hatları ise şöyle:

Raylı sistemlere yakın evler

Sabiha Gökçen Havalimanı – Tavşantepe Metro Hattı, Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı, Gayrettepe – Kemerburgaz – İstanbul Havalimanı Metro Hattı, Başakşehir – Kayaşehir Metro Hattı. Beylikdüzü-Pendik arasında 72 kilometre uzunluğundaki yeni metro hattı HIZRAY ise İstanbul’un iki ucunu birbirine 1 saatte bağlamayı vadediyor.

İlerleyen yıllarda tamamlanacak olan ancak şimdiden ihale aşamasında olan ya da start verilen hatlar ise şunlar: Beylikdüzü-Esenyurt-Sefaköy-İncirli metro hattı, Rumeli Hisarı-Aşiyan füniküler hattı, İTÜ-İstinye ve Altunizade-Beylerbeyi arasında füniküler hattı…

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler, özellikle proje aşamasında olup, ilerleyen yıllarda ulaşım açısından rahatlayacak olan merkezlere yöneliyorlar. İstanbul’un eskiden merkeze çok uzak sayılan ilçelerindeki konutlar, ulaşım ağlarının gelişmesiyle birlikte merkezi semtlere yaklaşan fiyatlara alıcı veya kiracı bulabiliyor. Raylı sistemlere yakın evler

Etiketler:, , ,