Nevşehir’in Avanos’ta TOKİ toplantısı

Kategori: - - 09:30

avanosta toki

Nevşehir’in Avanos ilçesinde, belediye tarafından TOKİ projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, belediyedeki toplantıda yaptığı konuşmada, TOKİ projesi kapsamında 2+1 ve 3+1 olmak üzere 286 konutun yapılacağını, bu sayının talep formları toplandıktan sonra halkın tercihine göre revize edilebileceğini söyledi.

Başvuru sahiplerinin Avanos nüfusuna kayıtlı olması ve en az 3 yıl ilçede oturma zorunluluğu olduğunun altını çizen İnce, “Başvurular sırasında 3+1 konutlar için 6 bin, 2+1 konutlar için 4 bin lira kayıt ücreti bankaya yatırılacak. Başvuracak kişinin 25 yaşından büyük olması gerekiyor ancak eşinden boşanan kadın 25 yaş altında olsa da başvuru yapabilecek. Konutlar bölge mimarisine uygun olarak doğal taş kaplama olacak ve binalar 3 katı geçmeyecek.” diye konuştu.

İnce, konutlardan 2+1 olanların 75, 3+1’in ise 120 metrekare olarak belirlendiğini belirterek, “Yeterli kayıt yapılması durumunda çalışmalara hemen başlanacak. Kayıtlar için Belediyede bir başvuru noktası oluşturacağız, 10 güne kadar talep formlarının dağıtımına başlamayı planlıyoruz.” dedi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın