Toki İstanbul’da İmarlı Arsa Satıyor

Kategori: - - 17:04

Toki Trabzon

TOKİ Ankara’da 120 ay vade ile konut satışı için başvuruları almaya devam ediyor. Toki İstanbul‘da arsa yatırımı yapmak isteyenler için ise TOKİ’nin başvuru süreci devam eden satış ilanı bulunuyor. İmarlı Arsa

TOKİ Başkanlığı’nın 2021 yılı Şubat dönemi satışları devam ediyor. Açık, ön şartsız uzun başvuru dönemli satışların yanı sıra TOKİ ihale ile de gayrimenkul satışı yapacağını bildirdi. Ankara ve İstanbul için güncel duyuruları bulunan kurum ev ve arsa satışı yapacağını duyurdu.

Özel ödeme planları ve taksitle Ankara’da konut satışı yapacağını duyuran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul’da ise konut imarlı arsa satışı yapacak. Bu iki satışın tamamı açık artırma yöntemi ile yapılacak olup vatandaşların ihale sürecinden önce başvurularını kuruma iletmeleri gerekiyor.

TOKİ’DEN AÇIK ARTIRMA İLE KONUT SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara’nın kuzeyinde protokol yolu olarak bilinen bölgede Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 174 konutu “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sundu.

Burada yer alan konutların tamamı 3+1 yada 4+1 şeklinde bulunuyor. Orta gelir grubu düzeyinden yapılacak olan satışlar için ihale tarihi 25 Aralık olarak duyuruldu. Vatandaşlar ihale tarihinden önce başvurularını yapacaklar. TOKİ satışa çıkarılan konutların muhammen bedellerinin 105 bin TL’den başladığını ilan etti. Peşinat tutarına göre bir vade süreci belirleyecek olan vatandaşlar için TOKİ şu bilgileri paylaştı.

Yüzde 10 peşinat ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ 96 ay vade olanağı sağlayacak. Yüzde 15 peşinat ödemesi yapacak vatandaşlar, 108 ay vade ile ödeyecekler. Eğer vatandaşlar peşinat ödemesini yüzde 20 düzeyinde yaparsa 120 ay vade olanağından faydalanacaklar.

ARSA SATIRIMI YAPMAK İSTEYENLER İÇİN İSTANBUL FIRSATI

Geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayımlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iki şehirde arsa satışı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda İstanbul dışında arsa satışı yapılacak olan diğer şehir Kocaeli oldu.

Kurum arsa satışına dair yayımladığı duyurusunda, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul ve Kocaeli illerinde bulunan yaklaşık 90.721,94 m² büyüklüğüne sahip 8 arsayı satışa sundu. Muhammen bedeli 105.481.437,90 TL olan arsalar “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak.” ifadelerini kullandı.

24 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek olan açık artırma öncesinde vatandaşların başvurularını yapmaları gerekiyor. İhale başvurusunu tamamlayan vatandaşlar, internet üzerinden online teklif sunabilecekler.

Etiketler:, , ,