Ne Borsa Ne Altın Kazandıran Yatırım Konut

Kategori: - - 09:09

Kayaşehir Batı Bölgesi

En güvenli yatırım aracı olan konut projelerine yatırım bu yıl da cazibesini koruyacağa benziyor.  Altın ve döviz kurlarındaki ani iniş çıkışları gören yatırımcı birikimini konuta yatırmaya devam ediyor. Kazandıran Yatırım

Konut projelerine yatırım cazibesini sürdürüyor. En güvenli yatırım aracı olarak başı çeken konut projelerine yatırım özellikle belirsizlik dönemlerinde “sosyal güvenlik” sağlıyor.

Geçen yılın rakamları da bunu doğruluyor. Geçen yıl borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetleri yıllık bazda ortalama yüzde 16,33 değer kaybederken, ABD doları TL karşısında yüzde 24,89 yükseldi. Avronun satış fiyatında ise yüzde 11,94 yükseliş görüldü. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ise 2015 yılında yüzde 11,15 arttı.

GEÇEN YIL YÜZDE 20 KAZANDIRDI

Konut fiyatları ise geçtiğimiz yıl yüzde 20 artış göstererek en çok kazandıran yatırım oldu. Rakamlardan da anlaşılacağı gibi yatırımcısının yüzünü yine en çok konut güldürdü.

Konut projelerindeki fiyat artışı 2016 yeniemlak piyasasında da artmaya devam ediyor. Yeni emlak konut projeleri fiyat endeksi’ne göre markalı konut projeleri fiyatları Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 0,48, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 8,84 artış gösterdi.

NE BORSA NE ALTIN KONUTA YATIRIM YAPAN KAZANIYOR

Döviz ve altın 2016’ya sert bir giriş yaptı. Ani iniş ve çıkışlar ise yatırımcıyı korkutuyor. Konut projeleri fiyatlarındaki artış istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Yani bu yılda ne borsa ne altın konuta yatırım yapanın yüzü güleceğe benziyor.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın