Millete Yakışır Konut Kampanyasının Detayları

Kategori: - - 13:38

Emlak Yönetim

Emlak Konut konut satışlarını canlandırmak için 1 ay sürecek bir kampanyaya hazırlanıyor. Geçmişe dönük borcu olan vatandaşın yüzde 20 indirimle borcunu kapatmaya hazırlanan şirket, satışı devam eden projelerde TÜFE oranını yüzde 5’e sabitleyecek.30 projede geçerli olacak kampanyada yüzde 30 peşin kalan miktar 120 ay taksitlendirilecek
Emlak Konut GYO’nun, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) terörist askerleri tarafından yapılan hain kalkışmanın ekonomiye etkisini ortadan kaldırmak ve konut satışlarını canlandırmak için hazırladığı eylem planının detayları netleşti. Edinilen bilgilere göre, daha önce Emlak Konut’a ait projelerden ev sahibi olan vatandaşın geçmişe dönük ödemelerinde indirim yapılacak. Şirket, tarihinde ilk defa satışı devam eden 8 projesinde indirim oranını ilk etapta yüzde 20 olarak belirledi. yüzde 20 indirim

TÜFE YÜZDE 5’E SABİTLENDİ
Bir diğer detay ise, orta ve orta üstü gelirlilere yönelik inşa edilecek konut projelerinde TÜFE oranına göre taksitlendirme yapılacak. Ayrıca TÜFE oranı da yüzde 5 ile sınırlandırılacak. 1 Ağustos’ta başlayıp, 31 Ağustos’ta bitecek kampanya kapsamında konut bedelinin yüzde 30’u peşin alınacak. Geri kalan yüzde 70’lik meblağ ise kredilendirilecek.

30 PROJEDE UYGULANACAK
Emlak Konut GYO’nun 15 bin bağımsız bölümü, Türkiye’de faaliyet gösteren hiçbir bankanın veremeyeceği faiz oranları ve vadelerle tüketicilere sunulacak. Faiz oranlarının yüzde 0.7’ye çekilmesi vadelerin de 10 yıla uzatılması vatandaşa daha düşük taksitlerle ödeme imkânı sağlanacak. Söz konusu kampanya, 30 hasılat paylaşımlı proje kapsamında yapılacak.

MİLLETE EN GÜZEL TEŞEKKÜR
Tarihte görülmemiş bir kampanyaya imza attıklarını kaydeden Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “Kahramanlık destanını yazan bu millete en güzel teşekkür böyle edilir. Bugün birlik olma zamanı. Bugün fedakarlık yapma zamanı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdğan, ‘Faizleri indirin’ dedi. Biz de yıllık yüzde 8.4’e indirdik” diye konuştu.

EYG YKB Ömer Faruk Çelik TÜFE oranlı kampanyaları sadece TOKİ ve Emlak Konut projeleri uygulayabiliyordu. Bundan sonra orta ve üstü gelir grubu da bu kampanyayla birlikte TÜFE oranıyla ev sahibi olacak. Emlak Konut bunun önünü açtı. Bu kampanyanın sektöre büyük moral vereceğini düşünüyorum. Konut alıcısını da hareketlendirir. Bu hareket, aynı zamanda diğer projelere de yansır.

DAP YKB Ziya Yılmaz Biz de Kartal’daki İstmarina projemizde kalan 150 dairemizle kampanyaya dahil olacağız. Emlak Konut GYO’nun başlattığı bu kampanyadaki amaç, inşaat sektörünü hareketlendirmek. Son birkaç gündür satış ofislerimiz canlanmaya başladı. Kartal’da yeni inşaatına başladığımız Teras Kule projemizden iki tane daire sattık. Milletçe büyük bir badire atlattık. Bundan sonra bu ülke için elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Artaş İnşaat YKB Süleyman Çetinsaya Emlak Konut’un başlattığı kampanyaya Avrupa Konutları Başakşehir projemizle katılacağız. 941 konuttan oluşan projedeki yüzde 20’lik konut bu kampanyaya dahil olacak. İnşaat sektörünün kalkınması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.

KONUTLARIN YÜZDE 20’Sİ DAHİL OLACAK
Sisteme dahil olan aralarında Dap Yapı, Teknik Yapı, Artaş İnşaat, EYG Gayrimenkul ve Baş Yapı’nın da olduğu 22 firmanın devam eden projelerinde yüzde 20 konut kampanyaya dahil olacak. Firmaların şantiyelerinde işleri aksatmadan yürütmesi için de şirketlere nakit destek anlamına gelebilecek uygulamalar da yapılacak.

1.5 MİLYONLUK HEDEFİ AŞARIZ
Teknik Yapı YKB Nazmi Durbakayım Sektörümüzün canlanması için elimizden ne geliyorsa kâr gözetmeksizin varız. Bu dönem yeni bir milat hepimiz için. Önümüzde yıl bitimine 5 ay var. Türkiye’de öyle bir enerji çıktı ki meydanlardan, bunu ticarette de göreceğiz. 1.5 milyonluk satış hedefini yılsonunda aşarız.

KONUTLARIN YÜZDE 20’Sİ DAHİL OLACAK
Sisteme dahil olan aralarında Dap Yapı, Teknik Yapı, Artaş İnşaat, EYG Gayrimenkul ve Baş Yapı’nın da olduğu 22 firmanın devam eden projelerinde yüzde 20 konut kampanyaya dahil olacak. Firmaların şantiyelerinde işleri aksatmadan yürütmesi için de şirketlere nakit destek anlamına gelebilecek uygulamalar da yapılacak.

KAMPANYA KAPSAMINDAKİ PROJELER
1- Ayazma Emlak Konutları 1Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum
2-Adım İstanbul
3-Ağaoğlu Maslak 1453
4-Avrupa Konutları Başakşehir
5-Avrupark
6-Bahçekent Emlak Konutları
7-Bahçekent Flora
8-Bulvar İstanbul
9-Büyükyalı
10-Emlak Konut Başakşehir Evleri
11-Emlak Konut Başakşehir Evleri 2. Etap
13-Emlak Konut Ispartakule Evleri
14-Esenler Emlak Konut
15-Evora Denizli
16-Evvel İstanbul
17-Göl Panaroma Evleri
18-İstmarina
19-Karat 34
20-Körfezkent 4
21-Köy Zekeriyaköy
22-Quasar İstanbul
23-Metropol İstanbul
24-Nidakule Ataşehir
25-Park Mavera
26-Sarphan Finanspark
27-Sofaloca
28-Tual Adalar
29-Tual Bahçekent
29-Unikonut Ispartakule

Sabah Gazetesi

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın