Merkez KayaŞehir Business teslim tarihi ne zaman

Kategori: - - 16:10

Merkez Kayaşehir Business’ın 4 gün gibi kısa bir sürede satışları tamamlandı. Mayıs 2012’de teslim edilmesi planlanan Business kulede bir dershane ve 65 adet ofis yer alıyor

Avrupa’nın en büyük uydu kenti olan Kayaşehir’de yaşam başladı. Bölgenin tek alışveriş merkezi, otel ve ofis kompleksi olan Merkez Kayaşehir’in ofis bölümü Merkez Kayaşehir Business’ta satışlar tamamlandı. 5 bin 300 metrekare kiralanabilir alanda 82 adet bağımsız bölümden oluşan Merkez Kayaşehir Business bölgenin tek iş merkezi olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’nin en büyük ve en planlı yerleşim alanı olarak öne çıkan Kayaşehir’de yaşam başlarken, bölgenin tüm çalışmaları da hızla ilerlemeye devam ediyor. 2011 yılında 10 bin 500 konutluk ilk bölümün teslim edilmesiyle birlikte uydu kentte 3 yıl içerisinde hedeflenen 65 bin konutluk adete erişilmiş olacak. Uydu kentin tamamlanmasıyla birlikte de yaklaşık 250 bin kişinin yaşayacağı Kayaşehir’de, yine TOKİ tarafından hasılat paylaşımı yöntemiyle ihale edilecek konutlarla birlikte 100 bin konutluk bir yaşam merkezi oluşturulacak.

Bölgenin kısa vadede dahi kazanç getireceğini gören yatırımcılar Merkez Kayaşehir Business yoğun ilgi gösteriyor. Kayaşehir’in oluşumuyla paralel olarak 11 hastanenin yer alacağı İstanbul’un ilk Sağlık Kenti ve Olimpiyat Stadyumu çevresinde oluşturulacak Olimpiyat Köyü ile birlikte de dev uydu kent ve çevresi oldukça önemli bir merkez haline gelecek. Olimpiyat Stadyumu metro hattının hizmete girmesiyle birlikte, Kayaşehir’in hafif raylı sistemle metro hattına bağlanacak olması, TEM otoyolu bağlantısının tamamlanmasıyla uydu kent sadece kapsamı ve büyüklüğüyle değil, ulaşım imkanlarıyla da örnek bir yaşam merkezi oluyor.

Dev uydu kentin ilk ve tek alışveriş merkezi olan Merkez Kayaşehir, bölgede yerleşimin başlamasıyla birlikte artan alışveriş ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla hızla inşa ediliyor. Proje kapsamında yer alan iki adet kuleden ilki olan Merkez Kayaşehir Business 1 Ekimde satışa sunuldu.

Bölgede farklı sektörlerden pek çok işyerini bir araya getirecek olan . İkinci kule ise dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton Worldwide tarafından 20 yıllığına kiralandı. Hampton by Hilton markasıyla sık seyahat eden profesyonelleri hedefleyen zincirin Türkiye’deki ilk otellerinden olan Hampton by Hilton İstanbul-Kayaşehir 144 odadan oluşuyor. Havalimanına 10 dakika mesafede yer alan otel ağustos 2012’de hizmete açılacak. Otel müşterileri konaklamaları esnasında, pek çok ünlü markanın ve restoranların yer alacağı alışveriş merkezinden de istifade etmiş olacaklar.

17 Aralık 2010 tarihinde açık arttırmada ilk fazı satışa sunulan projede, yoğun ilgi ve izdiham nedeniyle açık arttırma Emlak Konut GYO bahçesine kurulan özel bir çadırda gerçekleştirilmiş ve basında geniş yer bulmuştu. Projenin 1 Ekimde başlayan 2. faz satışlarında satışa sunulan Merkez Kayaşehir Business kulesi yatırımcılardan yoğun ilgi görerek kısa surede satışları tamamlandı.

Son faz satışların ise 2012’nin ilk yarısında yapılacağı beklenen projede, yatırımcıyı çeken en önemli faktör 65 bin konutla Avrupa’nın en büyük uydu kentinin tam merkezinde yer alan bir ticari kompleks olması ve daha şimdiden uluslar arası bir statü kazanmış olmasıdır. Projenin sıra dışı ve çekici mimarisi ise bu ilginin başka bir boyutunu teşkil ediyor.

 

Etiketler:, , ,

Merkez KayaŞehir Business teslim tarihi ne zaman için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. ilker  yorumladı. 18:42 - 29 / 01 / 2012:

    ”Havalimanına 10 dakika mesafede yer alan otel ” derken hava yoluyla demek istndi heralde:)

Bir yanıt yazın