Maltepe Toki Konutları hak sahiplerine teslim edildi

Kategori: - - 16:47

İstanbul'un en yaşlı konutları

Maltepe Toki Konutları Başıbüyük Mahallesinde daha önce 120 aile tapu sevincini yaşatan Maltepe Belediyesi, 63 aileyi daha konut sahibi yaptı.

Maltepe’de kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde evlerini TOKİ konutlarıyla değiştiren Başıbüyük Mahalle Sakinlerine Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin tarafından, noter huzurunda çekilen kura ile daireler hak sahiplerini buldu.

Vatandaşın Talebi Önceliğimizdir
Kura çekiminde bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ‘Vatandaşın talebi birinci tercihimizdir’. Zengin, “TOKİ’ye de söyledik, amacımız her zaman vatandaşın talebi doğrultusunda hareket etmektir. Bu doğrultuda vatandaşın talebini yapmakla hükümlüyüz ve hepimiz biliyoruz ki burada belediye olmadan vatandaş olmadan TOKİ’nin istekleri doğrultusunda zorlamaları ile bir şey olmaz. Bu iş belediye, vatandaş ve TOKİ’nin işbirliği ile yapılan bir iştir. Şimdiye kadargecikmesinin sebebi, insanlarımızın talep etmesini bekledik. İnsanlarımız bu projeye inanıp ve ev sahibi olmak istemelerini bekledik. Gecikmenin ana sebebi bu.”Toki konutları hakkında bılgı almak ve başvuru koşullarını öğrenmek için haberin devamını okuyunuz…

189 Aile Ev Sahibi Oldu
“Bu işte geceli gündüzlü uğraşarak emeği geçen çalışma arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar120 vatandaşımızın ev sahibi olmasını sağladık arkasındanda bugün burada son 69 daireyi de size teslim ederek burayla ilgili olan son işlemlerini bitirmiş olacağız. Buralarla ilgili haberler de alıyoruz buradaki binalara başka kesimlerden talepler de geliyor. Her zaman söylediğimiz gibi TOKİ’de bunu söylüyor. Buranın önceliği buradaki vatandaşındır. 28 ve 21 parselleri baştan beri söylediğimiz gibi insanlarımızın göreceği ölçüde projeler yaparak, buradaki projeler gibi değil daha farklı projeler yaparak hem donatı alanlarını, hem parklarını, hem ticaret merkezlerini ortaya koyarak, insanlarımıza istihdam alanları yaratarak bir şeyler yapmanın peşindeyiz.”

Belediyeden 10 Aileye Banka Desteği
“Burada yaşayan insanlarımızın ayda 200 lira bile veremeyecek durumda olanları var. Koşulların düzeltilmesi şartıyla buraların yapılması gerektiğini inandığımızı söyledik. Hatırlarsınız yine en son kura çekimi yaptığımızzaman da arkadaşlarımızla paylaştık. Durumu iyi olmayan 10 kişi saptayın ve bana bildirin demiştim. Arkadaşlarımız sağ olsunlar saptadılar. Biz o arkadaşlarımıza bir yerlerden bir kaynak bularak 3’er bin lira verip en azından o insanlarımızın bankayla olan işlemlerinde bir kolaylık sağlama yoluna gittik. TOKİ’nin talebi değil, içinde yaşayacak, mahallesini terk etmeyecek olan sizlerin talepleridir. Bugün bu taleplerimizin gerçekleşmesi adına burada bulunuyoruz”dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Zengin daha sonra kura çekimini başlattı. Ev sahibi olmanın sevincini yaşayan ve oturdukları evlerin artık sahibi olan vatandaşlar Belediye Başkanı ve emeği geçen herkese teşekkür etti

Etiketler:,

Bir yanıt yazın