LİVA İstanbul tanıtıma çıkmadan % 55’ini sattı

Kategori: - - 08:58

SİNPAŞ Yapı’nın İstanbul’daki yeni projesi LİVA İstanbul’un ilk etabındaki 332 dairenin yüzde 55’i satıldı.

İlk etap teslim tarihi Eylül 2013 olan ve henüz tanıtıma çıkmadan yoğun ilgi gören Liva İstanbul projesi 52 bin metrekare üzerine kuruldu. 124 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan projede 1+1’den 4+1’e kadar daire bulunan projeden ev sahibi olmak isteyenlere de 72 aya kadar vade imkanları sunuluyor. Sultanbeyli’de yapılan proje, sosyal tesis olarak 10 ada yaptı. Adaları çevreleyen su ve onlarla bütünleşen bitki dokusunda ise yaklaşık 40 adet bitki ve 30’dan fazla ağaç türü ile donatılacak toplam 17 bin 600 metrekare yeşil alan bulunuyor. Hızlı ve nitelikli konut projelerine sahne olan Anadolu Yakasında yer alan LİVA İstanbul projesi TEM’e direkt bağlantısı ve kolay ulaşımıyla da konut alıcılarının dikkatini çekiyor. Proje, Boğaziçi Köprüsü’ne 19 km,  Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 10 km mesafede.

Yüksel Holding’den sorumlu şirket raporu

ŞİRKETLERİN ekonomik faaliyetlerini sürdürürken, çevreye ve topluma saygılı davranmaları gerektiği fikrinden yola çıkan Yüksel Holding, sürdürülebilirlik performansını anlattığı ‘Yükselebilirlilik’ isimli raporunu yayımladı. Yüksel Holding Genel Koordinatörü Tuna Aksel, iş dünyasının gelişen ve değişen koşullarında kurumların ‘sorumlu vatandaşlık’ bilinciyle hareket etmelerinin kaçınılmaz gereksinim olduğunu belirterek, öncelikli değerlerinden birinin, sadece ekonomik çıkarları gözetmek değil,topluma karşı sorumlu davranmak olduğunu söyledi. Bu anlayışla yaptıkları çalışmaları ve yarattıkları katma değeri tüm şeffaflığıyla iletmeye çalıştıklarını vurgulayan Aksel “Sektörümüz için bir ilk olan raporumuzun hem faaliyet gösterdiğimiz alanlarda hem de tüm özel sektörde, bu bilincin yaygınlaşması için örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Narin Park’tan Van’daki öğretmenlere destek

MARTI GYO, Çerkezköy Narin Park’ın ilk etabı olan Erguvan Sitesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Haftası’nda gerçekleştirdiği satışlardan elde ettiği gelirin yüzde 5’ini Van’daki öğretmenlere bağışlayacak. 30 Kasım’a kadar sürecek bu kampanya kapsamında ayrıca, Erguvan Sitesi’nden ev alan öğretmenlere yüzde 15 indirim uygulanıyor. İstanbul’a 45 dakika mesafede bulunan Narin Park, modern daireleri ve sosyal yaşam alanlarıyla sakinlerine avantajlar sunuyor. 436 bin metrekarelik alana kurulan projenin 548 daireden oluşan ilk etabı Erguvan Sitesi’nde 57 metrekareden 204 metrekareye kadar 11 tip daire satışta. Her dairede ankastre beyaz eşyalar, su deposu, dijital intercom sistemi, ayrı depo alanı bulunuyor. Ayrıca, her blokta yüksek hızlı 2 asansör ve kombili ısıtma sistemi var.

Halkbank’tan TOKİ borcuna % 20 indirim

HALKBANK, TOKİ’ye ödemeleri devam eden konut sahiplerine, borçlarını yüzde 20 indirimle kapatma imkanı sunuyor. Halkbank açıklamasına göre banka, TOKİ İndirim Kampanyası kapsamında bankadan konut kredisi kullanarak TOKİ’ye borçlarını tek seferde kapatmak isteyen tüketicilere yüzde 20 indirim fırsatı sunuyor. Tüketiciler sabit dosya masraflı ve masrafsız olmak üzere iki farklı ödeme seçeneğinden düşük faiz oranları ile yararlanabilirken, ayrıca müşterilerden kredi işlemleri sırasında ekspertiz ücreti alınmıyor. Kampanya, Halkbank’ın satışına aracılık etmediği TOKİ konutları için de geçerli olacak ve 19 Aralık 2011’e kadar devam edecek.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın