KİPTAŞ’tan İstanbul’a Yeni Ucuz Konut Müjdesi!

Kategori: - - 09:43

Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler

KİPTAŞ’tan İstanbul’a Yeni Ucuz Konut Müjdesi! Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler Projesi Ön Başvuru Başlıyor.
İstanbul’da konut fiyatları her geçen gün cep yakmaya devam ederken KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler konut projesi için ön başvuru tarihleri açıklandı. İstanbul’da ev almak isteyenler dikkat!

İnşaat maliyet endeksinde yaşanan yükseliş konut fiyatlarına zam olarak yansımaya devam ederken konut fiyatlarının en çok arttığı illerin başında İstanbul yer aldı. İstanbul’un bazı ilçelerinde ortalama konut fiyatları 1 milyon liraya ulaşırken alt gelir grubu vatandaşlar için ev sahibi olmak iyice zorlaştı. Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler

Süreçte dar gelirli vatandaşlar TOKİ ve KİPTAŞ gibi kurumların ürettiği sosyal konut projelerine umut bağlarken KİPTAŞ kentsel dönüşüm projelerine hız vermek adına yeni sosyal konutlar üretmeye devam ediyor. Bu projelerden biri de Tuzla bölgesinde inşa edilecek olan Aydınlık Evler konut projesi oldu.

KİPTAŞ TUZLA AYDINLIK EVLER KONUT PROJESİ BAŞURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kiptaş resmi internet sitesi üzerinden yapılan paylaşım ile merakla beklenen projesi hakkında ön başvuru tarihini duyurdu. İstanbul Anadolu Yakası konut projeleri arasında yer alacak olan projede ön başvurular 13 Aralık 2021 tarihi itibari ile başlayacak.

28 Aralık 2021 tarihi itibari ile sona erecek olan son başvuru tarihi ile başvuru yapan kişiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ tarafından üretilecek olan projede ev sahibi olmaya hak kazanacak. Projenin satış fiyatı, ödeme koşulları, peşinat tutarı ve aylık taksit ödemeleri gibi merak edilen detaylar ise KİPTAŞ tarafından yarın ilan edilecek. Proje kapsamında 321 yeni konut inşa edilirken depreme dayanıklı olarak inşa edilen konutlar konut kredisiz olarak KİPTAŞ’ın kendi bünyesinde taksitle satılacak.

Etiketler:,