Kiptaş Silivri 4. etap’ta yapılacak!

Kategori: - - 17:22

İsmet Yıldırım

İsmet YıldırımKiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 1500 dairelik Kiptaş Silivri 4. Etap’ın da geleceğini söyledi. Kentsel dönüşüme bu yıl 1 milyar TL bütçe ayıran İstanbul Büyükşehir Belediyesinin söz konusu çalışmaları meyvelerini veriyor. Kiptaş’ın hedefi İstanbul’un 5-6 ilçesinde 10 bin konutun kentsel dönüşümünü yapmak.

Kentsel dönüşüm projeleri ve sosyal konut projelerinin önemli aktörlerinden Kiptaş, önümüzdeki dönemde yerinde dönüşüm projelerine hız verecek. Bloomberg HT Televizyonu’nda, konut sektörü ve Kiptaş‘ın gelecek planlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Kentsel dönüşüm çok önemli ve zor bir konu. Ama biz kararlılıkla bu projeleri hayata geçiriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu yıl 1 milyar TL bütçe ayırdı kentsel dönüşüme. Şuanda Gaziosmanpaşa, Beyoğlu, Esenler gibi birçok ilçede dönüşüm projeleri sürüyor. Biz de 5-6 ilçede 10 bin konutluk dönüşüme imza atacağız. Bir de İstanbul genelinde hiç satmadan kentsel dönüşüm yapılacak bir projemiz olacak” diye konuştu.

KİPTAŞ olarak önceliklerinin sos yal projeler olduğuna dikkat çeken Kiptaş Genel Müdürü, Silivri’de hayata geçirdikleri konut projesinden örnekler verdi. İstanbul’da oturduğu halde hiç evi olmayan vatandaşları hedefleyerek inşa ettikleri 1508 konutluk Silivri 3. Etap Projesi’ne 4500 talep geldiğini anlatan Yıldırım “Noter huzurunda kura çekilişiyle hak sahiplerine dağıtılacak. Ucuz bir proje 195 milyon TL daireler. Ama sosyal konut adı altında oldukça lüks konutlar yapıyoruz” dedi.

4.ETAP’I DA YAPILACAK

Sosyal donatı alanları, sağlık tesislerinin olacağı projeye başvuru için 1 hafta daha süre olduğunu hatırlatan Yıldırım, 1500 dairelik 4. Etap’ın da geleceğini söyledi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın