Toki Şile 3. Etap daire fiyatları

Kategori: - - 09:05

Şile 3. Etap Toki Konutları’nda daireler ön kayıtla satılıyor. Şile Belediyesi ile birlikte yürütülen proje kapsamında belediye önce gerekli şartları taşıyan kişilerden kayıt ücreti alıyor ve başvuru sayısına göre Toki’den talepte bulunuyor. Toki de başvuru sayısına göre projeyi hazırlıyor, ihaleye çıkıyor ve maliyete göre daire fiyatlarını belirliyor. Toki Şile 3.Etap fiyatları

Bu projede dairelerin kesin fiyatlarının belli olması için önce ihalenin sonuçlanması gerekiyor. Ardından ortaya çıkacak toplam maliyet dairelerin brüt metrekaresi ve şerefiye bedelleri dikkate alınarak hesaplanıyor.

Toki Şile 3.Etap fiyatları

Ancak Toki bir önceki etapta daireleri yaklaşık 160 bin TL’den başlayan fiyatlar ve 530 TL’den başlayan taksitlerle satmıştı. Bu projede de benzer rakamların oluşması bekleniyor.

Şile 3. Etap Toki Evleri başvuru şartları ve tarihi

Şile Belediyesi, 3. Etap Toki Konutları için başvuruları 2016 yılının sonunda tamamladı. Ancak başvurusunu geri çeken veya almaktan vazgeçen veya başvuru sayısından daha fazla sayıda konut inşa edilmiş ise, Toki geri kalan konutları proje tamamlanınca satışa sunuyor.

Tamamı alt gelir grubu olan konutlar için aranan şartlar şöyleydi;

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Şile ilçe nüfusuna kayıtlı olmak veya son 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması,

3-Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Ancak kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olan konutlar ile eşi ve/veya velayeti altındaki çocukları dışında kalan şahıslar ile hisseli gayrimenkuller bu hüküm dışında tutulacaktır.)

5- 25 yaş ve üzerinde olması (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.)

6- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.- TL olması, ( Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.- TL. olması gerekmektedir.)

Bu konutlar borçları bitene kadar devredilemiyor, kiraya verilemiyordu.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın