Kentsel dönüşüm Fikirtepe’de konut fiyatlarını yükseltti

Kategori: - - 15:18

kentsel dönüşüm

Kadıköy’ün kentsel dönüşüme tabi mahalleleri Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy’de satılık ve kiralık konut fiyatları son iki yılda yükselişini sürdürdü. Fikirtepe’de konut fiyatlarını

Fikirtepe’de konut fiyatlarını

sahibinden.com’un “sahibindex Emlak Endeksi” verilerine göre Kadıköy’de kentsel dönüşümün yaşandığı mahallelerde satılık ve kiralık konut fiyatları yükselişini sürdürdü. Mahalleler arasında konut fiyatlarının en çok arttığı bölge Fikirtepe Mahallesi oldu.

Fikirtepe’de, son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 41,8 artarken ortalama konut fiyatı 725 bin 529 TL oldu. Kiralar ise yüzde 45,4 arttı ve ortalama bin 152 TL’ye ulaştı.

Kentsel dönüşüm projelerinin hareketlendirdiği Dumlupınar Mahallesi’nde de son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 22,6 artarak ortalama 671 bin 983 TL seviyesine yükseldi. Mahallede kiralık konut fiyatları da yüzde 35,6 oranında yükselerek ortalama bin 833 TL oldu.

Merdivenköy’de ise son iki yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 21,5 artış gözlemlendi ve ortalama satış fiyatı 685 bin 412 TL oldu. Merdivenköy’de kiralarda da yüzde 15,2’lik artış yaşanarak kira bedeli ortalama 2 bin 121 TL’ye ulaştı. Fiki rtepe’de konut fiyatlarını

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın