Kayaşehir 25.Bölge Ne Zaman Teslim Edilecek? Açıklandı

Kategori: - - 18:59

Kayaşehir 25.Bölge Ne Zaman

Toki Kayaşehir 25.bölge ne zaman teslim edilecek? Eylül 2023’de tamamen bitmiş bir halde teslim edilmesi beklenirken yaşamış olduğumuz Deprem hadisesinden sonra ister istemez bir gecikmeye sebep oldu?

Peki Toki Kayaşehir 25.bölge ne zaman teslim edilecek? Bu soru yeni hak sabilerinin merakla bekledikleri bir soru!

Toki’nin ülke genelinde dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik olarak 50 bin sosyal konut kampanyası ilan edilmiş ve bu kapsamda İstanbul Başakşehir Kayabaşı Bölgesinde 4.467 konut planlanmış olup çekilen kura sonucunda 4.467 konutun hak sahipleri belirlenmişti.

Kayaşehir 25.Bölge Ne Zaman Teslim Edilecek? Toki 25.Bölge Ne Zaman Teslim Edilecek?

Söz konusu hak sahipleri için idaremizce ivedilikle etaplar halinde konut projeleri üretilerek konut sözleşme imzalama işlemleri başlatılmıştır.

İlk etapta 4.467 adet hak sahibi arasından 694 adet hak sahibinin konutları belirlenerek konutların teslimi yapılmıştır. Kayabaşı Mahallesi 4 etaptan oluşmakta olup proje alanında 2.450 konut için konut belirleme kurası çekilerek sözleşme imzalama işlemleri tamamlanmıştır.

Ayrıca,2.450 konuttan oluşan 4 adet projenin inşaatları devam etmekte olup Eylül 2023’de tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanmaktadır.

Yapılan çalışmalar ve planlamalar neticesinde konutların tamamı söz konusu alana yerleşemediği için ilave yeni alan belirlemek adına çalışmalar yürütülmüştür. Yapılan imar planı ve imar uygulaması neticesinde İstanbul İli, Başakşehir ilçesi, Kayabaşı Mahallesi, Batı Bölgesinde konut alanları oluşturulmuş ve proje alanının uygulamaya hazır hale getirilmesine müteakip kalan 1.253 adet hak sahibinin konutunun yapım ihaleleri gerçekleştirilmiştir.

Projede 729 adet konutun 2023 yılı sonu itibari ile, 524 adet konutun ise 2024 yılı içerisinde inşaatlarının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanmaktadır.

Kayabaşı mahallesi 4.467 adet konut projesi kapsamında konutu belirlenmeyen 1.253 adet hak sahibi bulunmaktadır. Bu projelerin inşaat seviyeleri doğrultusunda 3 ay içerisinde kalan hak sahiplerinin konutları belirlenerek konut sözleşme imzalama işlemleri gerçekleştirilecektir.

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Zamanı

Söz konusu alanlarda yaşanan mülkiyet ve planlama sorunlarından dolayı yaşanan gecikmelerden kaynaklı maliyet artışları konut fiyatlarına yansıtılmayacak ve henüz konut sözleşmesi imzalamamış vatandaşlarımız mağdur edilmeyecektir.

Kayaşehir 25.Bölge Ne Zaman Teslim Edilecek? Toki Hak Sahiplerine Duyurdu

Toki Kayaşehir 25.bölge’de çevre düzenlemesi çalışmaları bitmek üzere. Bölge içerisinden geçecek olan yolların yapımı da tamamlanmak üzere. Bizlerin duyumu yıl sonu veya yeni yılın başında teslimatın başlayacağı şimdiden konut sakinlerine hayırlı oldun.

Şimdilerde İstanbul Başakşehir Kayabaşı projesinin konutlarının ne zaman teslim edileceği bir hayli yakından araştırılırken, TOKİ‘den beklenen duyuru geldi. 15 Ocak 2024 – 14 Şubat 2024 tarihleri arasında projedeki dairelerin sırasıyla teslim edileceği açıklandı.

Etiketler:, , , ,