İstanbul’a iki yakasına iki hastane

Kategori: - - 08:33

hastane

Sancaktepe’de 2.5 yılda tamamlanan 400 yataklı hastanenin mart ayında hizmete açılması bekleniyor Şişli Etfal Hastanesi’nin taşınacağı Seyrantepe’deki 600 yataklı hastanede ise hedef yıl sonu.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “İstanbul genelindeki hastanelerimizin yaklaşık 35 bin yatak kapasitesi var. Yeni yapılan hastane özellikle Çekmeköy, Sultanbeyli hatta Şile’ye kadar uzanan hat içinde olması sebebiyle oldukça stratejik bir konumda. Sancaktepe, nüfusu en çok artan bölgelerden biri ve ilk kez bu bölge hastanesine kavuşuyor” diye konuştu.

Şişli Etfal Hastanesi’nin taşınacağı Seyrantepe’de inşası süren 600 yataklı hastanenin de yıl sonunda tamamlanarak Sağlık Bakanlığı’na devredilk. TOKİ olarak son 4 yılda Sağlık Bakanlığı’na 266 hastane inşa ettiklerini belirten TOKİmesi hedefleniyor. Başkanı Ergün Turan, ”Bu hastaneler, 10 yataktan başlayıp, bin yatağa kadar ulaşıyor. Bu hastanelerden en önemlilerinden birisi de Seyrantepe Hastanesi. Şu anda hızla inşaatını sürdürdüğümüz hastaneyi eylül ayı içinde tamamlayarak Sağlık Bakanlığımıza devredeceğiz” dedi. Yapımına 2010’da başlanan hastane projesinin sözleşmesi, işi alan müteahhidin taahhüdü yerine getirememesi nedeniyle feshedilmiş, geçen yılın nisan ayında inşaatın kalan kısmı için ikmal ihalesi yapılmıştı.

HASTANEDE NELER VAR?

Sancaktepe’de yapılan ve modern tıp cihazlarıyla donatılan hastanede, 10 ameliyathane, 50 yoğun bakım ünitesi, 2 anjiyo odası, kadın doğum servisi ve acil servisi ile günde yaklaşık olarak 5 bin hastaya hizmet verilebilecek kapasitede olduğu beliritliyor. SABAH

Etiketler:,

Bir yanıt yazın