İŞ GYO Tuzla yok satıyor!

Kategori: - - 10:02

İş GYO tarafından Tuzla’da projelendirilen Çınarlı Bahçe evlerinde 476 konutun 306’sının satışı tamamlandı.

Satıştan elde edilen 100 milyon dolar yine gayrimenkul yatırımında değerlendirilecek. Bugüne dek yaptığı yatırımlarla büyükprojelere imza atan İş GYO satışına iki ay önce başladığı Tuzla Çınarlı Bahçe evlerinin temellerini attı.Projenin yüklenici firması Mesa oldu. Toplam 476 konuttan meydana gelen Çınarlı Bahçe’de 306 daireninsatış işlemleri ise tamamlandı. Projenin teslim tarihi Ağustos 2013 olarak veriliyor.  İŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Süha Önder, projenin hemen akabinde en geç Mayıs 2012’de aynı bölgede 21 bin metrekarealan üzerinde 5 yıldızlı bir otel, alışveriş merkezi veofislerin olacağı karma bir proje daha geliştireceklerini dile getirdi.

Ocak’ta zam geliyor

Projede 1+1 daireler 180 bin liradan, 2+1 daireler 256 bin liradan, 3+1 daireler 335 bin liradan ve 4+1 daireler475 bin liradan başlıyor. Ancak Ocak ayı içinde fiyatların zamlanacağı söyleniyor. Elde kalan sondairelerde İş GYO’nun portföyünde tutmak için satışları kesebileceği de belirtiliyor.

Yeni yatırımlar yolda

İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes şu ana kadar yapılan satışlardan yaklaşık 100 milyon dolar elde ettiklerini, toplam satışla 150 milyon dolarlık ciroya ulaşacaklarını kaydetti. Karma projelerle birlikte toplam yatırım ise 300 milyon dolar olarak verildi. Elde edilecek gelirlerle otel, alışveriş merkezi, ofis ve yeni konut projeleri geliştirilecek.

Temettü dağıtacak

Elde edilen gelirle temettü verileceğini de dile getiren Tanes, İş GYO olarak bugüne kadar temettü vermedikleri bir yıl olmadığını ve karı müşterileri ile paylaşmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Kentsel dönüşümle ilgileniyor

İş GYO olarak kentsel dönüşümle de ilgilendiklerini aktaran Tanes, Çınarlı Bahçe projesinin yükseldiği Tuzla’daki arazinin daha önce İstanbul seramik fabrikası olduğunu ve kentsel dönüşüme konu olduğunu yine İzmir Bayraklı’da bulunan karma projenin de dönüştürülen bir arazi üzerinde konumlandığını söyledi. Tanes, Kentsel dönüşüme konu araziler olduğu taktirde ilgilenebileceklerini de kaydetti.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın