Fransa’ya örnek gösterilen proje

Kategori: - - 15:36

örnek proje

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Uşak Belediyesi’nin eski Tabakhane Bölgesi’nde yapımını sürdürdüğü kentsel dönüşüm projesini, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen Uluslararası Emlak Fuarı’nda (MIPIM 2016) örnek proje gösterdi.

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM 2016 Fuarı’nda 89 ülkeden 850 katılımcı arasında yerini alan Türkiye, emlak projeleriyle ilk 5 ülke sıralamasına girdi. Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından birisi olan Uluslararası Emlak Fuarı’nda, Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi dikkate çekti.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Uşak’ta yapımı bitmek üzere olan kentsel dönüşüm projesini örnek gösterdiklerini belirterek, “Proje kentin gelişimine büyük ölçüde etki edecek. 10 51 konut, 921 dükkan, 750 kişilik cami, 24 derslikli ilköğretim okulu ve sağlık ocağı ile sosyal yaşam alanlarının bulunduğu Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi sanayiden, ticaret ve konuta dönüşüm anlamında ülkemizde bir ilktir. Projenin maliyeti ise yaklaşık 450 milyon TL’dir. Projemiz 89 ülkeden fuara katılan yatırımcıların büyük ilgisini çekmiştir” dedi.

ÖRNEK BİR PROJEYE SAHİBİZ

AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise, “Kentimizin tıkanan kalbinin açılması ve yeni yaşam alanlarını oluşturulması adına başlatılan örnek projemiz çok yakında bitecek. Yaklaşık 430 bin metrekarede yapımı süren proje, sanayiden, konut ve ticari işyerlerine dönüşüm bakımından Türkiye’nin ilk örnek projesidir. Kentsel Dönüşüm Projesi ülkemizin bürokrasisi ve bakanlarımız tarafından da takip edilmektedir. Öyle ki ilimizin ufkunu açacak çalışma başka şehirler tarafından yapılacak dönüşümlere de örnek gösterilmektedir. Proje TOKİ ve belediyemiz yetkilileri tarafından titizlikle takip edilmektedir. TOKİ Başkanı Ergün Turan da projeye özel bir itina göstermektedir. Bu yıl içinde bitirilecek olan proje sayesinde değişimi hep beraber yaşayacağız. Marka bir şehir için atılacak bu önemli adım kentleşmenin de farklılaşmasına ve olumlu yönde seyir etmesine vesile olacak” diye konuştu.

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın