Evora İstanbul Marmara Etabı Satışa Çıktı

Kategori: - - 10:21

Evora İstanbul Marmara

Teknik Yapı’nın Tuzla’daki projesi Evora İstanbul’un Marmara etabında konut satışları başladı. 

Teknik Yapı‘nın Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı kapsamında gerçekleştirdiği Evora İstanbul projesindeki dairelerin yüzde 80’i kadın müşteriler tarafından satın alındı
Teknik Yapı’nın Tuzla’da inşaatına devam ettiği Evora İstanbul ve Evora İstanbul Marmara etaplarının satışa çıkmasından sonra 957 adet daire satılırken, satılan dairelere gelen talebin yüzde 80’ini kadın müşterilerin oluşturduğu kaydedildi. Evora İstanbul projesi ile birlikte sunulan güvenli yaşam alanları, sosyal imkânlar ve kullanım zenginliğinin en çok bayanlar tarafından beğenildiğini belirten Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, Evora İstanbul projesi ile “Yuvayı dişi kuş yapar” sözü tarihe karıştı dedi. Bayanların, çalışma hayatının ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Nazmi Durbakayım, “İnşaat gibi erkeklerin yoğun olduğu bir sektörde bile bayan elaman sayısı son yıllarda büyük bir artış yaşadı. Atalarımızın -Yuvayı dişi kuş yapar- sözü artık değişti. Bayanlarımız hem yuvayı inşa ediyor, hem satın alıyor hem de kuruyor” şeklinde konuştu. Durbakayım, ” Yoğun bir hayat temposuna giren bayanlarımız artık ev işlerini yapacak zaman bulamıyor. Kendine zaman ayırmak istiyor. Teknik Yapı olarak, Evora İstanbul’da bu imkânları sağlayan proje ve daire tiplerini yarattık. Mesela mutfaksız ev fikrimize en çok sıcak bakan bayanlar oldu. Yaklaşık 45 kişi mutfaksız daire tipi satın aldı” açıklamasını yaptı. Evora İstanbul‘a gelen ilgiyi “Bireysel ve özel yaşamlarından taviz vermeyen, ancak buna karşın büyük bir grubun parçası olmak isteyenler” şeklinde özetleyen Durbakayım, projenin özellikle çarpık yapılaşmadan kaçmak isteyenlerin bayanların beğenisini kazandığını ifade etti. Projenin bayanlar tarafından en çok tercih edilmesini sağlayan bir diğer faktörün güven ve sosyal alan çeşitliliği olduğunu kaydeden Durbakayım “Çalışan ve üreten bayanlarımız, çocuklarını huzurlu ve kafalarının rahat bir şekilde sokağa bırakmak istiyor. Bu nedenle Evora İstanbul’da mahalle ve avlular oluşturduk ve sosyal yaşamı canlandıracak mekanlar yarattık” dedi.
Çekirdek ailelerin ilk tercihi 
“Bireysel ve çekirdek aile tiplerinin yaygınlaşması, teknolojinin sağladığı imkanlar ve bireysel ticaret anlayışının ağırlık kazanması sonucu küçük dairelere gelen talepte patlama yaşandı” diyen Durbakayım, bu gelişmenin homeoffice konseptinde planlanan Evora İstanbul’daki talep patlamasında etkili olduğunu söyledi. İlk 1+1 tipi dairelerin Teknik Yapı tarafından satışa sunulduğunu hatırlatan Nazmi Durbakayım “2005’te 1+1 tipi daire oranı çok düşüktü. Şimdi yüzde 70-80 oranlarına yükseldi. Evora İstanbul projesinde ise en çok talep gören dairelerimiz yine stüdyo ve 1+1 tipi dairelerden oluştu” bilgisini verdi.
Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın