Erdoğan Üsküdar’da toplu açılış törenine katıldı

Kategori: - - 06:44

Üsküdar açılış töreni

Üsküdar Belediyesi toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin tüm renkleri İstanbul’da toplanmıştır. İstanbul’a meftun olmayan Türkiye’ye yabancılaşır. İstanbul’u tanımayan Üsküp’ten Kerkük’e, Bahçesaray’dan Medine’ye kadar koca bir coğrafyaya bigâne kalır. Söylediklerinin İstanbul’da karşılığı olmayanların Türkiye’ye verecekleri hiçbir şey yoktur” dedi.

Konuşmasında açılışı yapılacak ve temeli atılacak eserler hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Eğitimde, büyük bir kadirşinaslık gösterilerek rahmetli validemin adı verilen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ülkemize, milletimize, gençliğimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah proje okulu olması ile ilgili de Bakan Yardımcısı kardeşime teklifi verdim, takipçisi olacağım. Sinan-Tülin Vardar Anaokulunun, Saray Kız Öğrenci Yurdunun ve Üsküdar Düşünce Akademisinin açılışını yapıyoruz. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz tarafından restore edilen, Küçük Selimiye Camii’ni, Valid-i Cedid Camii’ni de Üsküdarlı kardeşlerimin hizmetine sunuyoruz. Sağlıkta, Ahmet Yüksel Özemre Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini de bugün resmen hizmete alıyoruz. Belediyemizin yaptığı, arkadaşım değerli kardeşim merhum Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezini, Üsküdar Bağlarbaşı şehir merkezini, Mehmet Efendi Tekkesini, Kuzguncuk Bostanını bugün resmî olarak açıyoruz. Bunların yanında, imam hatip okullarından öğrenci yurtlarına, anaokullarından engelsiz yaşam merkezlerine, spor tesislerinden camii projelerine kadar, 10 kalem eserin de temel atma törenini yapıyoruz.”

Bütün bu eser ve hizmetlerin hayırlı olması temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hizmetlerin Üsküdar’a kazandırılmasında emeği geçen kurumları, belediyeyi ve hayırseverleri tebrik etti.

Törenin yapıldığı alanın altına yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve diğer sosyal tesislerin inşa edileceğini, üstünün de yeşil alan haline getirileceğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun okulu çok daha zenginleştireceğini, güçlü kılacağını ve buradan mezun olan kız öğrencilerin gelecek için çok daha farklı yerlerde temsil kabiliyeti yakalayacağını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü bir imam hatip mezunu olarak, 4 evladı imam hatip mezunu bir baba olarak, kızlarımızın üniversite kapılarında neler çektiğini biz biliyoruz” dedi.

Etiketler:, , , , , ,

Bir yanıt yazın