Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Hakkında ne dedi?

Kategori: - - 13:05

Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul

Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali esnafını ziyaret etti. İmamoğlu burada yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesine değindi. Kanal İstanbul projesinin bir emlak projesi olduğunu vurgulayan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı. Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da 9 ilçeye hizmet verecek en büyük katı atık arıtma tesisi olan “Başakşehir Katı Atık Aktarma Merkezi” açılışı ve yeni hizmete alınan toplama ve temizlik araçlarının tanıtım töreninde konuştu.

Açılışını yaptıkları tesisin de Yeşil Çözüm vizyonlarının önemli bir parçası olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Bugün aynı zamanda bu güzel ve önemli tesisin yanı sıra, araç filosunun yenilenmesi de önemli bir husus” diye konuştu. Araç filosunun yenilenmesinin de Yeşil Çözüm vizyonunun bir parçası olacağını dile getiren İmamoğlu, şunları da söyledi:

“2017’de bu proje Başakşehir’de başlamıştı. Çevreye katkı sunacak ve İstanbullu için anlamlı olan her projeyi sahiplenerek, bir kısım revizyonlar yaparak nasıl takip ettiğimizi ve bitirdiğimizi de birçok projemizde açıklamıştık. Burası da tamamlayıp, kentimize kazandırdığımız bu projelerimizden bir tanesi.”

“KANAL İSTANBUL BİR EMLAK PROJESİDİR”

Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali esnafını ziyaret etti. İmamoğlu burada yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesine değindi. Kanal İstanbul projesinin bir emlak projesi olduğunu vurgulayan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul halkı Kanal İstanbul meselesini, İstanbul’a dair, sosyal, çevresel, yaşamsal, nüfus olarak, ulaşım olarak her yönüyle büyük bir külfet, büyük bir problem büyük bir sorun yumağı olacağının altını çizeyim. Saatlerce Kanal İstanbul’u anlatırım. Bu bir emlak projesidir. Araziyi tanıdıklarına sat, sonra burayı imara aç birileri para kazansın projesidir. Ama İstanbul’a büyük bir külfettir, büyük bir zarardır. En az 2,5-3 milyon daha ilave nüfus demektir. Böylesi bir nüfusu, böylesi bir yapıyı İstanbul’un kaldırma şansı yoktur.”

“Ülkenin büyümesi apartmanlaşma değil, ülkenin büyümesi üretimden geçer. Sizde üretimin aracılarısınız. Tarım, sanayi, tüketici arasındaki aracılarsınız. Çok akılcı, çok derin ve geleceği düşünerek hareket etmeliyiz. Memlekette meslek kalmadı. Ben binlerce konut üretmiş adamım. Ben konut işini bilirim. 3 kuşak inşaatçı bir ailenin evladıyım. Böyle inşaat sektörü yönetilmez. Bakın şu an ülkenin geldiği durum, İstanbul dünyanın en ucuz şehri ama kendi insanına en pahalı şehri. Kanal İstanbul meselesini anlamanızı arzu ederim.” Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul

Etiketler:, , , , , ,