Dumankaya – Boğaziçi Yönetim A.Ş iş birliği ölüm getirdi!

Kategori: - - 11:01

toki harfiya

Dumankaya inşaatının kazmış olduğu duvarın boşluğunu doldurmaya çalışan Toki Boğaziçi Yönetim A.Ş ile Toki sakinleri arasında geçen tartışma bir malikin ölümüne sebep oldu.

TOKİ HARFİYAT
Tuzla Aydınlı’da bulunan, TOKİ konutlarında ikamet eden site sakinleri, bahçelerinin Dumankaya İnşaat’a peşkeş çekildiğini,ağaçların katledildiğini,öne sürerek site yönetimi ile tartıştılar. Tartışma sırasında fenalaşan 42 yaşındaki evli iki çocuk babası Ali İhsan Türkmen geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.
Aynı sitede ikamet eden Gazeteci-Yazar Mehmet Canbekli’nin edindiği bilgiye göre, Dumankaya İnşaat, bir süre önce TOKİ konutları yanındaki ağaç dikilen arsayı duvar örerek kendi bahçesine kattı.

Oradaki ağaçların sökülmesine öfkelenen site sakinleri site yönetimiyle tartıştı. Daha sonra duvar için kazılan ve çukurlaşan bölgeye Kamyonlarla toprak dökülmesi sırasında tekrar 1. Etap Müdürü Yusuf Loğoğlu ile tartışan sakinler arasında bulunan Ali İhsan Türkmen yükselen tansiyon yüzünden fenalaştı. Acilen hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan evli iki çocuk babası Ali İhsan Türkmen (42) tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Olay, Miraç Kandili’ne hazırlanan site sakinleri arasında derin üzüntüye ve öfkeye yol açtı.

Site yönetimini ağır şekilde suçlayan vatandaşlar, “Yönetim sanki Dumankaya İnşaat’a ait. Bizim için çalışacaklarına onlar için gayret sarf ediyor. Asansörlerimiz bozuk, çevre düzenlemesi yetersiz. Daha birçok sorunumuz çözülmeden kalkıp aidatları artırıyorlar. Boğaziçi Yönetim’i acilen istifaya çağırıyoruz” dediler. Boğaziçi Yönetim A.Ş

TOKİ sakinleri, Dumankaya yetkililerine de, “Allah gözünüzü doyursun, bu kadar yerleriniz varken birkaç metre yer için bu kadar insanı üzmeye değer mi?” dişe sitem ettiler. Boğaziçi Yönetim A.Ş
mercekhabergazetesi.com

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın