Çağlayan Nurol Tower Fiyatları

Kategori: - - 09:01

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Musa Aykaç,Çağlayan’da bir yıl önce TOKİ’den aldıkları arsa üzerinde yapacakları 30 katlı Nurol Towers projesinde metrekare fiyatlarının 5 bin ile 7 bin 500 dolar arasında değiştiğini belirtti.

Musa Aykaç, daire fiyatlarının da 417 bin dolar ile 1 milyon 150 bin dolar arasında olduğunu açıkladı. Nurol Towers projesinin tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Aykaç,Çağlayan’da 6 bin 842 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek Nurol Tower projesinin, 142 metre yüksekliğinde olacağını ve satışların bugünden itibaren başladığını açıkladı.

EV VE OFİS OLARAK KULLANILABİLECEK

Aykaç, şehrin ortasında, “EvOfisEv” konseptiyle geliştirilen projenin, yoğun iş temposunda çalışan ve işyerinde ev rahatlığını yaşamak isteyenlerin, ister ev, ister ofis isterlerse de ev-ofis olarak kullanabileceği bir proje olarak öne çıktığını kaydetti. İstanbul’da yeni Adalet Sarayı’nın karşısında, Çağlayan Meydanı’na komşu konumda inşa edilecek Nurol Tower projesinin, E5 cepheli konumu, çevreyolu ve boğaz köprüsü bağlantılarına hemen ulaşılabilirliği, metro ve metrobüs durağına yakınlığı ile ulaşımda önemli bir kolaylık sağlayacağını söyleyen Aykaç, diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yılda tamamlanması hedeflenen Kabataş-Bağcılar metro hattının da projeye ayrı bir değer katacağını ifade etti.

DAİRELER 73 İLE 193 METREKARE ARASINDA

Küçük metrekarelerdeki birim ihtiyacından yola çıkarak hazırlanan projenin, 73 ila 193 metrekare arasında değiştiğini, tavan yüksekliğinin ise 4 metre olduğunu ve 243 adet bağımsız bölümün bulunduğunu kaydeden Aykaç, “Küçük metrekareleri satılabilir konuma getirerek, insanların ulaşabileceği mekânlar yarattık. Bütçeler açısından da ulaşılabilecek küçük mekânlar oluşturduk” dedi. Bu projede yeşil alanın 2 bin 200 metrekare olacağını vurgulayan Aykaç, “E5 aksından gelirken, yeşil dokuyla insanları kucaklaştırmak istiyoruz” dedi.

METREKARE FİYATI 5 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR

Nurol Towers’ın 2014 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasının hedeflendiğini açıklayan Aykaç, projenin inşa edileceği arsanın yaklaşık bir yıl önce Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) satın alındığını bildirdi. Soruları da yanıtlayan Aykaç, arazinin tapusunu aldıklarına işaret ederek, “Buranın Yıldız Teknik ya da TOKİ ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Burası yüzde 100 Nurol GYO’nun tapulu malıdır” dedi. Aykaç, “TOKİ’ye ayrıca pay ödeme durumu var mı?” sorusu üzerine, “Hayır. Herhangi bir bağlantımız söz konusu değil” dedi. Bütün projenin arazi dâhil toplam yatırım bedelinin 140 milyon dolar olduğunu, ev ve ofis olarak kullanılabilecek projede metrekare satış fiyatlarının 5 bin ile 7 bin 500 dolar arasında değiştiğini, ortalama metrekare fiyatının 6 bin 200 dolar olduğunu açıkladı.

ŞİMDİDEN 100 TALEP GELDİ

Daire fiyatlarının en düşük 417 bin dolardan başladığını söyleyen Aykaç, en yüksek fiyatın ise 1 milyon 150 bin dolar olduğunu bildirdi. Aidatın ise metrekare başına 4 dolar olacağını vurgulayan Aykaç, taleplerin toplandığı 15 günlük süre içerisinde 100 kişiden talep geldiğini, nihai satış sözleşmelerinin ise pazartesi gününden itibaren imzalanacağını açıkladı. Aykaç, banka kredisinde 10 yıla kadar vadelerin olduğunu söyledi.

“HÜRRİYET BİNASINDA YIKIM RUHSATI ALMA AŞAMASINDAYIZ”

Hürriyet binasındaki son durumun sorulması üzerine Aykaç, “Hürriyet’te satış ruhsatımıza endeksli, yıkım ruhsatı alma aşamasındayız. Alır almaz binayı yıkmaya başlayacağız. Buna paralel olarak yoğun şekilde proje çalışmalarına devam ediyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde inşallah belediye süreçlerini de başlatacak kıvama gelmiş olacağız. Yani proje çalışmaları son noktada diyebiliriz” yanıtını verdi. Aykaç, Seyrantepe’de ise inşaat çalışmalarının birkaç hafta içinde fiili olarak başlayacağını açıklayarak, “Seyrantepede 204 metre yüksekliğinde bir kule yapacağız. Seyrantepe’ye çok önem veriyoruz, o da çok hızlı gelişen ve nitelikli projelerin başladığı bir alan” dedi.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın