Toki’nin İstanbul Konut Projeleri

Kategori: - - 11:37

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Nüfusu 15 milyonu aşan İstanbul’da nitelikli konut ihtiyacını karşılamak için gece gündüz çalışan TOKİ vatandaşların imkânları doğrultusunda üretim yapmaya devam ediyor.

TOKİ, 2015 yılında İstanbul ‘da 6.674 konutun inşası için planlama yaptı. ‘Geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz’ sloganıyla üretim yapan şirket, yeni dönemde Başakşehir -Kayaşehir başta olmak üzere Kağıthane, Bakırköy, Ümraniye Şerifali’de konut üretecek.istanbultokikonutlari.com
Kayaşehir’de ‘rekor ‘ denilecek sayıda konut üreten TOKİ’nin yeni dönem planında Kayaşehir’in ayrı bir önemi var. İştiraki olan Emlak Konut GYO eliyle de üretim yapan TOKİ, Ocak sonuna kadar 2.574 konutluk 5 ihale ile gündeme gelecek. İhalelerle son bir yılda Kayaşehir bölgesinde üretimine karar verilen daire sayısı ise 6.000′e ulaşmış olacak.

TOKİ’nin yeni dönemde İstanbul’da Bakırköy’de 381, Şerifali’de 312, Kağıthane Hamidiye’de 70 konutluk ihale gerçekleştirmesi söz konusu.
TOKİ’nin İstanbul dışı yatırımları da 2015′te devam edecek. İmalatı devam projelerin yanı sıra 2015′te alım – satım ve ihale süreçlerinin daha fazla yaşanması bekleniyor.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın