Beylikdüzü’nde konut fiyatları Uçtu

Kategori: - - 07:02

beylikdüzü

İstanbul’un birçok ilçesine oranla çok daha planlı bir gelişim gösteren Beylikdüzü geniş yaşam alanları, sosyal imanlara sahip nitelikli ve markalı konut projeleriyle gayrimenkul piyasasındaki yükselişini sürdürüyor. Beylikdüzü’nde konut fiyatları Son dört yılda yatırımın hızla arttığı bölge, artan ulaşım imkanları, sanayi kuruluşları, nitelikli konut projeleri ve alışveriş merkezleriyle şehir içinde şehir haline gelmiş durumda. Beylikdüzü bölgesindeki daire birim metrekare fiyatlarının E-5 Karayolu cephesine doğru artan bir ivme ile ortalama bin 800-3 bin 500 TL aralığında değiştiği görülüyor. Site içindeki markalı konutlarda ise metrekare satış değerleri ortalama 3 bin -3 bin 500 TL arasında.

ULAŞIM RAHATLAYACAK
Önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı’nın bölgenin değerini daha da arttıracağına işaret eden EVA Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “Hafif metro sistemi, 25 kilometre ve 18 istasyondan oluşuyor. Bu hat sayesinde Beylikdüzü bölgesine ulaşım rahatlayacak ve bu durum konut fiyatlarında yukarı yönlü bir ivmelenmeye sebep olacak” değerlendirmesini yapıyor. Beylikdüzü’nde konut fiyatları

3 YILDA YÜZDE 101 ARTIŞ
Bölgede en çok 3+1, sonrasında ise 2+1 ve 1+1 konut tipinin üretildiğine vurgu yapan Yazıcı bu konuda şu bilgileri veriyor: “İstanbul’un göç alan ilk 10 ilçesi arasında yer alan Beylikdüzü, son yıllarda yatırımda öne çıkan bölgelerin başında geliyor. Firma olarak hazırladığımız 2015 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu’na göre bu bölgede bir önceki seneye kıyasla 2013 yılında yüzde 31, 2014 yılında yüzde 4 ve 2015 yılında ise yüzde 48 fiyat artışı gerçekleşti. Son üç yılda bileşik olarak bakıldığında konut fiyatlarının yüzde 101 oranında arttığı görülüyor.”

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın