Başbakan”Geleceğin şehirleri sempozyumu”nda konuştu

Kategori: - - 11:57

Geleceğin şehirleri sempozyumu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da “Geleceğin Şehirleri Sempozyumu”nda konuştu. Belediye Başkanlarına, ” Şehre hükmetmeye kalkmayın” diye seslendi. Kentin tarihine sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan Davutoğlu, “Yeni New York’lar kurmamıza ihtiyacımız yok” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da düzenlenen “Geleceğin Şehirleri Sempozyumu”nun gala yemeğine katıldı. Gecede bir konuşma yapan Davutoğlu, Belediye başkanlarını ” Şehre hükmetmeye kalkmayın diyerek uyardı.

“ŞEHİRLER HOCADIR. ŞEHRE HÜKMETMEYE KALKMAYALIM, ŞEHRE OTORİTE KULLANMAYA KALKMAYALIM. ÖZELLİKLE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SÖYLÜYORUM. ÖNCE ŞEHRİN TALEBESİ OLALIM. DİZ ÇÖKELİM ONUN ÖNÜNDE”istanbultokikonutlari.com

“Yeni new york’lar kurmamıza ihtiyacımız yok” diyen Başbakan Modernite’nin İstanbul’u tahrip ettiğini dile getirdi. Kentin tarihine sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

“YENİ NEW YORK’LAR KURMAMIZA İHTİYACIMIZ YOK”BUNA İHTİYACIMIZ YOK. BİZ ZATEN ÖYLESİNE BİR ŞEHİR KÜLTÜRÜ DEVRALMIŞIZ Kİ O ŞEHİR KÜLTÜRÜ ANCAK VE ANCAK KÖKLÜ MEDENİYETLERİN OLDUĞU DİYARLARDA SÖZ KONUSU OLUR “İSTANBUL ÖLÇEĞİNDE, BÜYÜKLÜĞÜNDE HİÇBİR ŞEHİR YOKTUR,NÜFUSU BU KADAR FAZLA OLDUĞU HALDE KADİM KÜLTÜRÜ KORUMUŞ OLMA AÇISINDAN. MODERNİTEYLE BU KADAR TAHRİP EDİLMİŞ BİR ŞEHİR DE YOKTUR. İSTANBUL DEDİĞİMİZ ZAMAN GÖNLÜMÜZÜN TİTREMESİ LAZIM.”

Etiketler:,

Bir yanıt yazın