Başakşehir İmam-Hatip Lisesi’ne kavuştu

Kategori: - - 10:16

Başakşehirliler tarafından her fırsatta ihtiyaç olarak dile getirilen ve ilçede ciddi anlamda eksikliği hissedilen “İmam-Hatip Lisesi” ile ilgili sorun çözüme kavuştu ve Kayaşehir’de 2011-2012 eğitim-öğretim yılında İmam-Hatip Lisesi fiilen öğrenci alımına başladı.
İlk aşamada Kayaşehir Merkez Çarşı’nın hemen karşısında bulunan Ticaret Lisesi’nin bir bölümünde eğitime başlayan lisenin, bir taraftan da süratle, kendisine ait bir binanın yapılması için kollar sıvanmış durumda. Vatandaşlardan gelen yoğun talepler doğrultusunda Başakşehir Belediyesi’nin de yer temini ve bina yapımı için yoğun gayret sarf ettiği lisenin kendi binasına kavuşması noktasında birçok alternatif üzerinde çalışılıyor.

Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere ilçedeki tüm kurumlar, lisenin en kısa sürede kendine ait bir binada eğitim-öğretime başlaması için çalışmalarını devam ettiriyor. Başkan Mevlüt Uysal, alternatifleri değerlendireceklerini ve her açıdan en uygun yerde Başakşehir’e yaraşır bir İmam-Hatip Lisesi kazandıracaklarını belirtti.

Bu yıl öğrenci alımına başlayan İmam-Hatip Lisesi’nde, ilk etapta 1’i müdür olmak üzere toplam 18 öğretmenle eğitimler sürdürülecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ihtiyaç duyulması durumunda personel sayısında artışa gidileceğini dile getiriyor. Başakşehir İmam Hatip Lisesinin kurucu müdürü olarak tayin edilen Hasan Hüseyin Yıldırım, öğretmen sayısının zamanla artabileceğini, önümüzdeki yıllarda kendilerine ait bir binada eğitimin devam edeceğini, bunun için de tüm kurumlar nezdinde çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Eylül 2011 sonu itibariyle 500’e yakın öğrencinin kayıt yaptırdığını belirten Yıldırım, kayıtların devam ettiğini, çocuğunu İmam-Hatip Lisesinde okutmak isteyen velilerin teveccühünün yoğun olmasından dolayı, kayıt süresini uzattıklarını ifade etti.

Sivil toplum kuruluşları tarafından da desteklenen ve Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a da her fırsatta talep olarak iletilen İmam-Hatip Lisesinin eğitime başlaması, vatandaşlarca da sevinçle karşılandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı’nın özel gayretleriyle bu eğitim-öğretim sezonuna yetiştirilen lisenin, bir çok ihtiyacı Belediye tarafından karşılandı.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın