TOKİ, sosyal konut hedefini yükseltti

Kategori: - - 16:57

toki başkanı turan

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hedeflerde eksilme olmadığını belirterek, “Sektörümüzün öncü kuruluşu olarak biz de üzerimize düşen görevi yaptık.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra vitesi yükselttik. Bu yıl hedefimiz 60 bin sosyal konut üretmekti. Hain darbe girişimi yaşadık. Ama biz konut hedefimizi eksiltmedik. 60 bin konut hedefimizi yıl sonu geldiğinde 64 bin olarak gerçekleştireceğiz. 2019 hedefimiz de 260 bin konut üretmek. 2023 hedefimiz ise 500 bin konuta ulaşmak” dedi. Turan’ın değerlendirmeleri şöyle:

HAMLE BAŞLATTIK DOĞU’YA 60 BİN YENİ KONUT:

“Doğu ve Güneydoğu’da alt gelir grubuna yönelik yaklaşık 150 bin sosyal konut yaptık. Gelecek üç yılda yaklaşık 60 bin konut daha yapmayı hedefliyoruz. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından açıklanan, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yatırımlar için bedelsiz arsa verilmesini, fabrika binasının da devlet tarafından yapılıp teslim edilmesini içeren teşvik planı kapsamında, hem arazi geliştirilmesi hem de inşa edilecek sanayi binalarıyla ilgili, bir paydaş olarak idaremizin de üzerine düşen görevler olacaktır. İdare olarak üzerimize düşeni en hızlı ve en iyi şekilde yapmaya hazırız.

Bölgede terör sebebiyle birçok il, ilçe ve kasaba ciddi zarar gördü. Şu anda acil bir plan olarak Diyarbakır, Şırnak, Mardin’de konut ihtiyacını karşılamaya yönelik büyük bir hamle başlattık. Bu illerimizde vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak konutlarımızın bir kısmını bu yılın sonunda teslim edeceğiz. Şu anda Diyarbakır’da 4 bine yakın konut inşaatımı devam ediyor. Bunun üzerine de her ay 500 konut ekliyoruz.”

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın