Bakan’dan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı açıklaması

Kategori: - - 10:50

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’ndaki incelemelerinin ardından, “Bu hattın da önümüzdeki yıl bu tarihlerde inşallah tamamını bitirmiş olacağız.

Halkalı- Havalimanı hattını da tamamladığımızda, İstanbul’un altını adeta örümcek ağı gibi örmüş oluyoruz” dedi.

Nisan ayında çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararanamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı çalışmaları devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mayıs ayından bu yana çalışmaların sürdüğü inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk TBM makinesi(Tünel açma makinesi) ile ilgili bilgi alan Karaismailoğlu, makineyi kazıya başlatmak üzere düğmeye bastı. Buradaki incelemelerin ardından Bakan Karaismailoğlu, devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

KUZEY MARMARA OTOYOLU’NUN 6. KESİMİ 21 ARALIK’TA AÇILIYOR

Türkiye’nin her bir noktasındaki çalışmaların İstanbul’da da yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Kuzey Marmara Otoyolu’nun 6. Kesimini de inşallah 21 Aralık’ta hizmete açmayı hedefledik. Bütün bu çalışmalardan olduğu gibi, Türkiye’nin her bir noktasındaki çalışmadan, İstanbul da istifade ediyor. İstanbul’da da çok önemli çalışmalarımız var.

Özellikle metro alanında devam eden çok önemli yatırımlarımız var. şu an içinde bulunduğumuz Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin metro istasyonunun bulunduğu Metrokent-Kayaşehir hattımız da İstanbul’da yaptığımız çok önemli yatırımlardan sadece biri. Mevcut hattımız 6,5 kilometre uzunluğunda, 4 tane istasyon bulunuyor hat üzerinde.

İnşallah bu hat bittiğinde hem Çam ve Sakura Hastanesi’ne vatandaşlarımızın ulaşımı çok kolaylaşacak hem de İstanbul’daki metro ağının önemli bir kesimini tamamlamış olacağız. Bu hattın bitimi ile beraber Güngören, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir’deki vatandaşlarımızın havaalanına ulaşımını da sağlamış olacağız. İnşallah şu an yapımı devam eden Halkalı-Havalimanı hattımız da tamamlandığında, bu bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımızın hem hastaneye hem havalimanına ulaşımını kolaylaştırmış olacağız” diye kaydetti.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın