Avrupa Konutları 4 projeye birden başlıyor

Kategori: - - 16:52

Emlak GYO şirketleri arasında 2011’i hasılat rekoruyla kapatan Avrupa Konutları, 2012’ye 4 yeni projeyle başlıyor. Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Çetinsaya “4 yeni mega projeden 2 milyar liralık ciro hedefliyoruz” dedi.

AVRUPA Konutları, Emlak Konut GYO projeleri arasında Atakent 3 projesiyle satış hasılat rekoru kırdı. Toplam 52 projeninyeraldığı satış listesinin2011yılı 11 aylık toplam satış verilerine göre Atakent 3, 443 milyon 180 bin 940 TL’lik hasılat rakamına ulaştı. Dünyanın kriz beklediği2012yılına 4yeniprojeyle gireceklerini açıklayan Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, bu 4 projeden toplam 2 milyar liralık ciro hedeflediklerini söyledi.

Evleri erken teslim ediyoruz

Çetinsaya, projenin Emlak Konut GYO’ya taahhüt edilen süredenikiyılönce, 18 aygibirekorbirsürede tamamlanıp, Temmuz 2012’teslim edilmeye başlanacağını belirterek “Artaş İnşaat’ın hayata geçirmeyi planladığı projelerdenilki,ocakayının ilk günleri itibariyle inşaatınavesatışına başlanacak olan Ispartakule 3 bin 644 konut veiçindebir süpermarket, bir yapı marketi, bir teknoloji marketi olan ve toplam 12 ticari üniteden oluşan Ispartakule 3 Projesi’nin bir yıl içinde tamamlanıp teslimatlara başlanması hedefleniyor. Yılın ilk çeyreğinde Maslak’ta 468 konut ve ofislerden oluşan residence projesini hayata geçirecektir. Avrupa Konutları, ayrıca Keleşoğlu, Aydınlı ve Afk firmalarıileortakolarakKağıthane Cendere Vadisi içerisinde 5 bin konut, AVM, otel ve ofislerden oluşan mix bir projeye de başlayacak” dedi. Halkalı’da Mesa, Kantur-Akdaş, Artaş ve Öztaş konsorsiyumunun 1 milyon 600 bin metrekarelik arsa üzerinde hayata geçireceği ve içerisindedoğaveeğlenceparkı, alışveriş merkezi, oteller, ofisler,  150 bin metrekarelik fuar alanı ve 4 bin adet konutunyeralacağı Türkiye’nin bu büyüklükteki ilk mega projesine yılın ikinci yarısında start verileceğini de belirten Çetinsaya “2011 bizim içinçokverimli bir yıl oldu. 2 bin adet konut satışı ve 715 milyon TL hasılat elde ettik” diye konuştu.

Konut fiyatları yüzde 10 artar

Konut sektörünün 2012’de mütekabiliyet, kentseldönüşümve2B yasalarını beklediğini belirten Çetinsaya “Vatandaşların kentsel dönüşümde rant elde edeceklerini düşünerek projelerini engellememesi lazım” diye konuştu. Çetinsaya,yeniprojelerdeki konut fiyat artışının yüzde 10 dolayında gerçekleşeceğini ve faizlerin özellikle yılınilkyarısındansonradüşüş eğilimine gireceğini belirterek “2012’den şirketolarakkorkmuyoruz” dedi.

stargazete

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın