14 Toki Konutuna 696 başvuru yapıldı

Kategori: - - 11:34

başvuru

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın TOKİ Elazığ merkez Zafran Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirdiği 14 konuta yüzlerce başvuru geldi. TOKİ tarafından Elazığ merkezdeki Zafran Mahallesi’nde yapılan 14 konutun, düzenlenen kura ile hak sahipleri belli oldu.

Az sayıdaki konut için kura başvurularına da rekor katılım oldu. TOKİ’nin 14 adet konutu iç in 696 kişi başvuruda bulundu. Hak sahiplerini belirleyecek kura çekilişi ise noter huzurunda gerçekleşti. Kura çekiminin ardından açıklamalarda bulunan İşçi emeklileri Derneği Şube Başkanı Mehmet Kayabaş, noter huzurunda düzenlenen kura çekiminde konut hakkına sahip olamayanların üzülmemesi gerektiğini belirterek, önümüzdeki süreçte TOKİ tarafından 363 konutun daha yapılacağını söyledi.

YENİ KONUTLAR MERYEM DAĞINDA

Mehmet Kayabaş, “Tüm İşçi Emeklileri Derneği ve Türkiye Emekliler Derneği’nin çabaları ile yapmış olduğumuz müracaatta belirli aşamalarda konut çalışmaları yapıldı. Bugün 385 konutun kalan 14 dairesinin kuraları çekildi. Önümüzdeki süreçte ise 363 tane konut Meryem Dağında yapılıyor. Çıkmadı diye kimse üzülmesin” şeklinde konuştu.

Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Vedat Gür de emekli ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarının devletin ve TOKİ’nin hedefi olduğunu belirterek, “Devletimize olan güvenimiz sonsuzdur. Çektiğimiz kuralar gerçek sahiplerini bulmuştur. Kısa bir süre sonra yeni TOKİ konutları için çalışmalar başlayacaktır. Bu nedenle bu kurada çıkmadı diye kimse üzülmesin” diye konuştu.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın