TOKİ’nin Türkiye’ye Örnek Olacak Projesi

Son Güncelleme: 30 Nisan 2015 - 7:41 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

BGC Evleri bursaBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Bursa Gazeteciler Cemiyeti için Yunuseli Mahallesi’nde inşa edilecek olan BGC Evleri’nde hafriyat çalışmaları başladı. İnşaatın yüklenici firması Tuna Mühendislik ile TOKİ arasında sözleşme imzalanmasının ardından başlayan hafriyat çalışmaları, 8’er saatlik iki vardiya halinde yoğun bir tempoda gerçekleşiyor. Projenin TOKİ için Türkiye’ye örnek olacağı ifade ediliyor.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın son Bursa ziyaretinde, “BGC konutları Türkiye’nin gurur duyacağı eser olacak” dediği proje, Yunuseli’nde 452 konut inşaatı ile sosyal donatı alanları yapımını kapsıyor.

Tuna Mühendislik firmasının sahibi ve Genel Müdürü Celal Tuna, hafriyat çalışmalarının başlamasının ardından Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’yı Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde ziyaret etti.

İnşaat sürecine ilişkin bilgi veren Celal Tuna, “Türkiye’ye örnek olacak bir projeye imza atacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Toplu Konut İdaresi Başkanı Sayın Mehmet Ergün Turan’ın da vurguladığı gibi, Yunuseli konutları tüm Türkiye’ye örnek olacak. Ben de inşaat süresince Bursa’da olacağım ve her gün işin başında gelişmeleri titizlikle izleyeceğim. Bu proje, TOKİ’nin olduğu kadar Tuna Mühendisliğin de yüz akı olacak. Bursa’daki basın mensupları, inşaat tamamlandığında, çağdaş, güvenli ve modern binalarda yaşama olanağına kavuşacak” diye konuştu.

BAŞBAKAN TEMELİNİ ATACAK

Asgari ücretin biraz üzerindeki maaşlarıyla güç koşullarda fedakarca görev yapan basın çalışanlarının, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimiyle ev sahibi olmaları için yoğun çaba harcadığını söyleyen BGC

Başkanı Nuri Kolaylı da, “Hayalimizin adım adım gerçekleşmesinden büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

Hafriyat alanında incelemelerde de bulunan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, “Konutlarımızın temeli 9 Mayıs Cumartesi günü saat 15.30’da yapılacak törenle atılacak. Temel atmanın ardından inşaatın hızla yükselmesini ve konutların üyelerimize kısa sürede teslim edilmesini arzu ediyorum” diye konuştu.

TOKİ’nin Türkiye’ye Örnek Olacak Projesi ile Benzer Yazılar:

30 Nisan 2015 Saat : 7:41

TOKİ’nin Türkiye’ye Örnek Olacak Projesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–