Toki Kütahya Gediz’de 357 konut inşa edilecek

Son Güncelleme: 4 Haziran 2016 - 1:20 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

toki gecekonduTOKİ Bursa ve Kütahya’da yeni sosyal konutlar üretmek için düğmeye bastı. Bursa Keleş’te 78 konut için ihale süreci tamamlanırken, idare Kütahya Gediz’de 357 konut inşaa etmek için düğmeye bastı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bursa iline bağlı Keles ilçesinde hayata geçirilmek üzere toplam 78 konut için ihale süreci tamamlandı, ilk kazma vuruluyor.

TOKİ tarafından 1 Haziran tarihinde yapılan ihale kapsamında inşa edilecek konutların 46’sı 2+1 planında, 32’si de 3+1 daireler olarak tasarlanırken, ihale süreçleri tamamlanan proje için çalışmlar hızlandı.

Kültür mirasımız olan “geleneksel konutların” özgün biçimde gelecek nesillere aktarılması ve sosyal ve kültürel sürdürülebilirliğin sağlanmasına önem veren TOKİ, projede geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunca özen gösterdi. Cephelerde ferforje korkuluklar ve yöresel taş kaplama da kullanıldı.

TOKİ Kütahya’nın Gediz ilçesinde inşa edeceği 357 konutun ihalesini gerçekleştirdi. 31 Mayıs 2016 tarihinde yapılan ihale kapsamında ayrıca büfe inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor. 357 konut 2+1 ve 3+1 gibi farklı planlarda zemin+4 ve zemin+5 yüksekliklerinde inşa edilecek. Konutların 258’i 2+1 planında tasarlanırken, 99’u da 3+1 planında tasarlandı.

Projede mümkün olduğunca eşyükselti eğrileri doğrultusunda bir tasarım düşünüldü. Geleneksel mimarinin modernize edildiği cephe tasarımının yanı sıra modern anlayışa yakın cephe tasarımları ve ahşap payandalı çıkmalar, giriş saçağı, ahşap görünümlü cephe kaplamaları da kullanıldı.

Toki Kütahya Gediz’de 357 konut inşa edilecek ile Benzer Yazılar:

4 Haziran 2016 Saat : 1:20

Toki Kütahya Gediz’de 357 konut inşa edilecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–